Najechanie na tył w czasie zjeżdżania na parking – kierowca Renault Premium nie zauważył „gabarytu”

Na niemieckiej autostradzie A2 doszło do najechania na tył z udziałem dwóch polskich ciężarówek. W korku do zdarzenia miał też miejsce kolejny wypadek, również w formie najechania na tył. Ostatecznie jedna osoba poniosła przy tym śmierć na miejscu, a dwie kolejne zostały ciężko ranne.

Pierwszy wypadek miał miejsce około godziny 2 w nocy, na jezdni w kierunku Hanoweru. Wydarzyło się to tuż przy parkingu Börde Nord, na który wjechać próbowały obie ciężarówki. Jako pierwszy manewr rozpoczęło Volvo FH z ładunkiem ponadnormatywnym, jadące bardzo ostrożnie, z minimalną prędkości.

Chwilę później nadjechała natomiast Renault Premium, którego kierowca z jakiegoś powodu nie zauważył „gabarytu”. Samochód z rozpędem wpadł na pas do zjazdu, uderzając wprost w ładunek rozciąganej naczepy. Lewa strona Renault została przy tym zmiażdżona, a kierujący nim 47-latek zginął niestety na miejscu.

Opisywane zdarzenie spowodowało ogromne utrudnienia w ruchu. Na A2 ustawił się więc wielokilometrowy korek, w którym doszło do kolejnego najechania na tył. Miał on miejsce około godziny 6.30, w okolicach węzła Kannenstieg. Dwóch kierowców zostało w tym zdarzeniu ciężko rannych.

Zdjęcia z pierwszego zdarzenia, opublikowane przez niemiecką policję: