Najechanie na tył na trasie S8 – transport z betonowymi szambami stał na poboczu

 

Powyżej: przykładowe zdjęcie transportu z szambami, z tego komunikatu ITD

Ciężarówki z ładunkami betonowych szamb to już w Polsce osławiona sprawa. Regularnie przyłapuje się je na przeładowaniach, z masami rzeczywistymi rzędu 50 lub 60 ton. Co też charakterystyczne, zwykle są to transporty wyjeżdżające z okolic Radomia.

Tymczasem nieco dalej na północ, na trasie S8 w okolicach Radzymina, jeden z takich transportów uczestniczył dzisiaj w kolizji. Volvo FM z przyczepą, przewożące właśnie betonowe szamba, znajdowało się częściowo na pasie awaryjnym. Tymczasem na tylny lewy narożnik jego przyczepy najechała inna ciężarówka, w postaci ciągnika z kurtynową naczepą oraz ładunkiem opon.

Na szczęście nikt nie został poszkodowany, a betonowe szamba nie spadły z przyczepy. Oba zestawy zostały jednak wyraźnie uszkodzone, w tym zwłaszcza ten z oponami. Uderzenie zmiażdżyło mu zbiornik paliwa oraz rozerwało prawą stronę kurtyny. A że wszystko działo się około godziny 6 rano, na obu jezdniach S8 utworzyły się wielokilometrowe korki.

Dlaczego doszło do tego zdarzenia i skąd uderzone Volvo FM znalazło się na pasie awaryjnym? Tego jak na razie nie podano. Nie wiadomo też, czy na miejsce zostało wezwane ITD, weryfikując kwestię legalności transportów.

Zdjęcie zestawu z szambami możecie zobaczyć poniżej. Tymczasem pod tym linkiem znajdziecie film prezentujący zdarzenie “z lotu ptaka”.