Najechanie na ciężarówkę z wystającymi, drewnianymi belkami – kierowca Forda żyje

Więcej zdjęć na stronie OSP Banino, pod tym linkiem.

Strażacy z podtrójmiejskiej jednostki OSP Banino opublikowali szokujące zdjęcia ze środowego poranka. Można na nich zobaczyć Ford Transita Custom, który najechał na tył ciężarówki przewożącej więźbę dachową.

Do najechania na tył doszło na małym skrzyżowaniu dwóch dróg lokalnych, w miejscowości Miszewo nieopodal Gdańska. Wystający ładunek ciężarówek wbił się do wnętrza Forda, trafiając głównie w lewą stronę kabiny, w tym między innymi w fotel kierowcy. Taki widok mógłby zapowiadać najgorsze, lecz jakimś cudem kierujący przeżył to zdarzenie, z obrażeniami głowy trafiając do szpitala.

Cała sprawa przypomina zdarzenie, o którym sporo mówiło się w sieci w ubiegłym roku. Wówczas, w amerykańskim stanie Georgia, terenowy Nissan najechał na tył ciężarówki przewożącej drewno. Również i tam ładunek wbił się do środka, trafiając w fotel kierowcy. Kierujący przeżył jednak zdarzenie i doznał tylko niegroźnych obrażeń. W jaki sposób? Wytłumaczenie jest takie samo, jak dla przyczyny całego zdarzenia – tuż przed najechaniem mężczyzna pochylił się na fotelu, by podnieść jakiś przedmiot.