OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 17 Kwiecień, 2019

Najechał na samochody stojące na pasie awaryjnym, a następnie sam wypadł z autostrady

Funkcjonariusze WITD Poznań opublikowali wczoraj zdjęcia z wypadku, który w miniony piątek miał miejsce na autostradzie A2 między Słupcą a Wrześnią. Ustawienie pojazdu poza drogą może tutaj zaskakiwać, warto więc wyjaśnić jak do tego wszystkiego doszło.

Niestety piątkowy wypadek okazał się zdarzeniem śmiertelnym. Jedna osoba poniosła w nim śmierć na miejscu, natomiast druga z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala. Ofiary te jechały dwoma samochodami dostawczymi i zatrzymały się na pasie awaryjnym, gdyż jeden z pojazdów uległ awarii.

Właśnie na te samochody najechało Renault Magnum z ukraińskiej firmy transportowej, jadące od strony Warszawy. Jego kierowca uderzył w tył stojących pojazdów, wpychając je jeden na drugi. Jak wskazują uszkodzenia na ciężarówce, ciężarówka musiała uderzyć w drugiego „busa” prawym narożnikiem kabiny.

Co więcej, po wszystkim ciężarówka zjechała jeszcze bardziej na prawą stronę, przebijając bariery ustawione wzdłuż drogi. Pojazd wypadł przy tym poza jezdnię i zatrzymał się dopiero na trawniku. Właśnie tam możecie go zobaczyć na powyższym zdjęciu.

Jako że był to wypadek śmiertelny, prokuratura przeprowadzi teraz dochodzenie, spróbuje je wyjaśnić i wskaże winnego. Dlatego też na miejsce wezwano WITD Poznań, by funkcjonariusze skontrolowali ciężarówkę, pobierając i weryfikując dane z jej tachografu.