Najciekawsze ciężarówki i samochody dostawcze marki Iveco w Polsce na dwudziestu fotografiach

Z okazji dwudziestolecia oficjalnego przedstawicielstwa firmy Iveco w Polsce pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie można w ten weekend zobaczyć kilka interesujących samochodów. Są to najnowsze konstrukcje włoskiego producenta, oczywiście w wersjach demonstracyjnych, a także najbardziej interesujące egzemplarze należące już do zwykłych użytkowników, wybrane w ramach akcji „Pokaż Nam Swoje Iveco”, zapowiadanej przeze mnie TUTAJ. Co jednak konkretnie zjechało się do Warszawy? Na to odpowie poniższa galeria zdjęć, które wykonałem dzisiaj rano.

Tuż przy wejściu stał Stralis z firmy Dann-Trans, mogącej pochwalić się jedną z najładniejszych flot w Polsce.

20_lecie_iveco_poland_warszawa_01

A obok niego zaparkował ciągnik, który już za kilka lat będzie budził na jakimś portalu ogłoszeniowym następujące emocje: „Ty, zobacz, Hi-Way Euro 5 i do tego pięćsetka, ale rodzynek!”.

20_lecie_iveco_poland_warszawa_02

Na imprezie obecna była także firma LINK, która pochwaliła się swoimi nowymi barwami i jednym z dopiero co odebranych Stralisów. Naprawdę nieźle to wygląda!

20_lecie_iveco_poland_warszawa_05 20_lecie_iveco_poland_warszawa_03

Lipiński – nie dość, że to firma transportowa lubiąca ładny sprzęt, to jednocześnie jest ona także autoryzowanym serwisem marki Iveco. Warto zaznaczyć, że ten egzemplarz miał pod kabiną aż 560 KM.

20_lecie_iveco_poland_warszawa_0620_lecie_iveco_poland_warszawa_04

Dzisiejsze wydarzenie było nie tylko dwudziestoleciem Iveco w Polsce, lecz także imprezą z okazji dnia dziecka, którą importer ciężarówek zorganizował wspólnie z Radiem Zet. Stąd ten obecność białego Daily, po którym dzieci mogły bezkarnie rysować.

20_lecie_iveco_poland_warszawa_07

Już wkrótce pewna znana firma zacznie w Polsce eksploatować model Stralis Natural Power, który jeździ zarówno na LNG, jak i na CNG, czyli na odpowiednio płynnym i sprężonym gazie ziemnym. Tymczasem już dzisiaj w Warszawie można było oglądać cysternę do transportu właśnie takiego gazu.

20_lecie_iveco_poland_warszawa_08 20_lecie_iveco_poland_warszawa_09 20_lecie_iveco_poland_warszawa_10 20_lecie_iveco_poland_warszawa_11 20_lecie_iveco_poland_warszawa_12

„Osa” to bardzo duża maskotka firmy K. Ostaszewski. Fajna!

20_lecie_iveco_poland_warszawa_14

Ciekawostka z życia blogera – oba widoczne poniżej egzemplarze modelu Daily miałem okazuję testować. To na pojedynczych kołach, 205-konny egzemplarz, opisywałem TUTAJ i TUTAJ, natomiast stojący obok egzemplarz siedmiotonowy zaprezentuję w przyszły weekend, gdyż dopiero wczoraj wczoraj wieczorem go oddałem, odstawiając go zresztą właśnie pod samo wejście do Pałacu Kultury.

20_lecie_iveco_poland_warszawa_16

Ten wóz strażacki to Iveco 75 PC – niewielka konstrukcja z napędem na cztery koła, przygotowana z myślą o służbach ratunkowych, czy też o wojsku. Widoczny na poniższym zdjęciu egzemplarz potwierdza, że remizy OSP to prawdziwa skarbnica ciekawych ciężarówek.

20_lecie_iveco_poland_warszawa_17

A to kolejne 4×4, utrzymane w naprawdę doskonałym stanie. Samochód miał hakową zabudowę

20_lecie_iveco_poland_warszawa_18

Hakowca wystawiano też na strażackim podwoziu nowego Trakkera.

20_lecie_iveco_poland_warszawa_22

Ten samochód zrobił na mnie wielkie wrażenie. Ktoś naprawdę musi lubić swoją autolawetę, skoro zamontował na niej kabinę sypialną firmy Wejkama, kominy układu wydechowego oraz orurowanie, wybierając dodatkowo efektowny, czarny lakier.

20_lecie_iveco_poland_warszawa_20 20_lecie_iveco_poland_warszawa_19

Na koniec mam zaś zdjęcie trzech egzemplarzy Daily z nową, automatyczną skrzynią biegów Hi-Matic. Ja niestety nie miałem już dzisiaj czasu się tym przejechać, ale w lato na pewno nadrobię tę zaległość. Dla zainteresowanych, więcej na temat Hi-Matic pisałem TUTAJ.

20_lecie_iveco_poland_warszawa_21