OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 19 Listopad, 2015

Najbogatsze kraje chcą zmniejszyć Schengen i wyrzucić z niego m.in. Polskę, dla swojego bezpieczeństwa

granica-chorwacja

Może się okazać, że kariera naszego kraju w strefie Schengen będzie wyjątkowo krótka. Ledwie bowiem zaczęliśmy cieszyć się wolnym przejazdem przez granice, a już Schengen zaczyna się rozpadać i szczęśliwie lub nie, w nowym podziale Polska może znaleźć się na europejskim uboczu.

Brytyjski “Daily Mail” opublikował nietypowy plan polityków z Belgii, Niemiec, Francji Luksemburga. Przedstawiciele tych państw chcą znacznego ograniczenia Schengen, usuwając ze strefy Grecję, Hiszpanię, Portugalię, Włochy oraz najnowsze kraje Unii Europejskiej, przyjęte po 2004 roku. Wśród tych ostatnich znalazłaby się oczywiście Polska. Dlaczego? Ma być to sposób na uratowanie Schengen przed całkowitym upadkiem, do którego może doprowadzić obecny kryzys imigracyjny – malutka strefa złożona z bogatych krajów o podobnej sytuacji społeczno-finansowej łatwiej mogłaby bronić się przed nielegalnym napływem ludności. Jednocześnie problem imigrantów mógłby automatycznie zostać skierowani na tereny Europy Środkowo-Wschodniej oraz Południowej.

Czy ten szalony plan może zostać zrealizowany? Między innymi na ten temat europejscy politycy będą rozmawiali już jutro, na specjalnym spotkaniu europejskich ministrów, dotyczącym zamknięcia granic.

Poniżej małe przypomnienie sytuacji na granicach na początku lat 90-tych:

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. Grzegorz napisał(a):

  i bardzo dobrze niech ten związek radziecki tzn unia europejska, całkiem się rozpierniczy, od kiedy jesteśmy w tym bangladeszu zniszczono nam przemysł rolnictwo i chęć do robienia czego kolwiek w naszym kraju, no bo po co jak można na zmywaku zrabiać w UK, jesteśmy śmietniskiem europy i tanią siłą roboczą normalnie szczyt marzeń, przodkowie się w grobach przewracają. Nie da się połączyć biednych i bogatych państw w jeden twór jakim jest związek socjalistycznych republik europejskich. Dzięki zamknięciu granic i mądrej polityce celnej można doprowadzić kraj do ładu. (Podam przykład jaki prezent ukrainie zrobiła unia naszym kosztem, chodzi o zwolnienie z cła płodów rolnych z ukrainy, i ukraińskie zboże nie jechało do niemiec, francji i innych cwaniaków, tylko psuło rynek zbożowy po wschodniej stronie Wisły.) Dziękujei jak ktoś mówi że Polska zmieniła się na plus dzięki uni (bo drogi na zbudowali – 50% dotacji i oczzywiście przetargi wygrywały zachodnie firmy) PRL też budował drogi, To jest naturalne że z biegiem czasu taki rozwój musi następować. I na koniec stare przysłowie Jak świat światem niemiec z ruskim nie był Polakowi bratem, (swoją drogą w 39 zachód już pokazał swoją solidarność z nami, a niemcy tak chcieli się z nami pojednać że czołgami do nas przyjechali)

 2. Stasz napisał(a):

  Dla transportu to będzie na pewno przykra sprawa, wydaję mi się, że oni niestety dopną swego i już będzie po Schengen…

 3. grześ napisał(a):

  Pewnie byłoby dla transportu bardziej uciążliwe, lecz myślę, że odprawy na terminalach raczej nie wrócą. Teraz są systemy internetowe odpraw, jedynie wróciłyby kontrole na granicach. W ostatecznym rozrachunku pewnie wygralibyśmy na wyjściu ze strefy.

  • pete379 napisał(a):

   Wystarczy po zamknięciu Schengen wystąpić z embarga wobec Rosji i dogadać eksport na wschód i prowadzić politykę umniejszania roli Ukrainy, bo silna Ukraina to zagrożenie dla Polski. Tak skorzystamy na wystąpieniu z Schengen.

   • joł napisał(a):

    Święte słowa, święte słowa, PETE.

    • pete379 napisał(a):

     Dokładnie, nikt nie mówi o ambicjach mocarstwowych, ale mamy olbrzymi potencjał i kluczowe położenie geogospodarcze w Europie. Dzięki temu możemy stać się nie jakąś tam “zieloną wyspą” czy inną inkarnacją I Rzeczypospolitej i jej potęgi… ale czołowego gracza w gospodarce Europy Środkowej.
     Bo póki co robimy za popychadło i warczymy na komendę UE i USA. A to UE powinno się z nami liczyć, a USA traktować jak równego partnera (podobnie Rosja).

 4. andrzej napisał(a):

  Jestem ciekaw czy pomyslodawcy tego nowego ukladu sa swiadomi ze tym samym doprowadza do powolnego upadku UE.

 5. Adam napisał(a):

  Brawo,brawo cwaniaki ,powinismy sie dogadać z Rosja,wyjśc z uni i szchengen a faszyści niech do Rosji jezdżą przez Turcje.odrazu by cwaniaki na tyłkach siedli,gdy już wykończyli naszą gospodarke to nie jesteśmy im potrzebni

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.