rekrutuj 40ton665
Opublikowane 29 Wrzesień, 2014

Nadjeżdża nowe Iveco Daily Electric, czyli 250 kilometrów zasięgu oraz brak tachografu w każdej wersji

Już wkrótce na rynku ekologicznych samochodów dostawczych powinien pojawić się nowy pojazd – nowe Iveco Daily w całkowicie elektrycznej wersji Electric. Ja na razie nie wiadomo jaką moc zaoferuje auto, ile będzie ważył, a także jaka będzie jego cena, lecz Włosi zdradzili jeden, najważniejszy szczegół – zasięg pojazdu powinien wynieść 250 km, co bez problemu wystarczy na cały dzień kręcenia się po mieście.

Oprócz ekologicznego charakteru oraz niskich kosztów eksploatacji, elektryczne Daily będzie miało jeszcze jedną zaletę. Według polskich przepisów kierowca tego pojazdu będzie zwolniony z posiadania na pokładzie tachografu, nawet kiedy DMC danego egzemplarza przekroczy 3,5 tony. Cytat z przepisów na potwierdzenie: “Zwolnione z obowiązku używania tachografu są przewozy wykonywane pojazdami używanymi do przewozu rzeczy w promieniu 50 km od bazy przedsiębiorstwa, z napędem na gaz ziemny lub ciekły lub z napędem elektrycznym, o dopuszczalnej masie całkowitej, wraz przyczepami lub naczepami, nieprzekraczającej 7,5 tony”.

Pierwsze fotografie nowego Iveco Daily Electric czekają poniżej:

iveco_daily_electric_2014_1 iveco_daily_electric_2014_2

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. tomco23 napisał(a):

    rewelka czyli wystarczy miec ciezarowke na gaz i mozna dymac na okraglo . Wlasciciele Ził-ów przerabiajcie swe auta na gaz bo wowczas tacha do nich nie potrzeba.A co z ciezarowkami gdzie jest dotrysk gazu ,a takich w polsce sa cale stada, tez moga wyrzucic tachograf?

    • dono napisał(a):

      W promieniu 50km od bazy i max. DMC 7,5. Zily maja wieksze DMC. Przerosniete busy np MB 618 i podobne wozki do wozenia wegla, piasku, cegiel. Czy oplaci sie kupno pojazdu od DMC 7,5t w zamian jednego 40t, ale z tachografem, watpie? Maly moze zaladowac 4,5t, a duzy 24,5t. Praktycznie musi 5 razy obrocic, czyli zrobic 500km zamiast 100km. Mozna kupic dwa pojazdy, ale to dwoch kierowcow.

Odpowiedz