Nadjeżdża kolejny patch do Euro Truck Simulator 2, czyli trzy nowe miasta, nowa kamera i lepszy GPS

Miłośnicy gry Euro Truck Simulator już wkrótce będą mogli cieszyć się kolejnym patchem do gry, który wprowadzi kilka ciekawych zmian. Najważniejsza z nich będzie dotyczyła mapy, na której pojawią się trzy nowe miasta – włoska Wenecja oraz austriackie miejscowości Graz oraz Klagenfurt. Będą one oczywiście połączone krętymi, górskimi drogami, co zapowiada sporo dobrej zabawy i walki o niskie spalanie.

ets_2_patch_wenecja_graz_klagenfurt

Oprócz tego w najnowszym patchu dostaniemy do dyspozycji nowy system ustawiania kamery wewnętrznej. Będzie miał on imitować regulowanie fotela oraz poruszania głową kierowcy, dzięki czemu będziemy mogli na przykład przybliżyć się do szyby, patrzeć na wirtualny świat z nieco wyższej pozycji lub przesunąć się nieco w bok względem koła kierownicy.

ets_2_patch_regulacja_fotela

Trzecią ciekawą nowością będzie zaś doposażenie systemu nawigacji w układ podpowiadający maksymalną dozwoloną prędkość na danym odcinku. Wzorowany na prawdziwych nawigacjach system będzie oczywiście wskazywał wartości właściwe dla aut ciężarowych. W każdej chwili będzie można go wyłączyć.

ets_2_patch_ograniczenia_predkosci_gps

Oprócz tego SCS Software zapowiada dołączenie do aktualizacji zmodyfikowanego systemu jazdy pojazdów AI, czyli generowanych przez komputer pojazdów. Można się więc domyślać, że dzięki patchowi ruch na drogach stanie się gęstszy, co doda rozgrywce realizmu.

Bardzo możliwe, że patch będzie dostępny dla graczy jeszcze przed początkiem wakacji. Aktualizacja będzie darmowa.

Źródła screenów: SCS Software blog