Nadjeżdża Iveco Strator po modernizacji: nowy przód, opcja LNG, ulepszony napęd oraz nowe podwozie

iveco_strator_irlandiaPowyżej: Iveco Strator w dotychczasowej wersji, zbudowane dla firmy z Irlandii

W najbliższych dniach powinniśmy zobaczyć nową generację Iveco Strator. Producent tego pojazdu – firma Charles Feijts Groep (CFG), wyznał bowiem holenderskiemu magazynowi „TTM”, że trwają prace nad Stratorem na bazie Iveco Stralis w najnowszej wersji. Mowa tutaj więc o zastosowaniu zupełnie nowego podwozia oraz ulepszonych jednostek napędowych.

Co więcej, CFG podkreśla, że nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby przygotować Stratora na bazie nowego Stralisa NP. Mielibyśmy tutaj więc pojazdy o klasycznym, efektownym wyglądzie, jednocześnie zasilany bardzo obecnie modnym płynnym gazem ziemnym (LNG). Jeśli natomiast chodzi o wygląd, to wraz z przejściem na nowy układ jezdny i napędowy, Strator ma otrzymać także przeprojektowaną przednią część nadwozia, z nowym zderzakiem i atrapą chłodnicy.

Czy klientów nie zabraknie? CFG twierdzi, że chętni muszą wręcz czekać w kolejce. Dopiero co dostarczono bowiem pierwszego Stratora do Francji (opisywany TUTAJ), a w przygotowaniu są już dwa egzemplarze dla firmy z Niemiec oraz jeden pojazd dla klienta ze Szwajcarii.

Poniżej: nowe Iveco Stralis, o którym więcej pisałem TUTAJ

iveco_stralis_xp_3