Nadal można zgłaszać się do walki o nową Scanię – Konkurs Kierowców Scania już za miesiąc

Na zdjęciu: zlot Pomorska Miss Scania 2018

Polskie przedstawicielstwo marki Scanii przypomina o zapisach do tegorocznego konkursu. Jeszcze przez miesiąc można przesyłać swoje zgłoszenia, by następnie zawalczyć o ciężarówkę wartą 100 tys. euro.

Konkurs Kierowców Scania skierowany jest do osób w dowolnym wieku, posiadających prawo jazdy kategorii C+E. Mile widziani są także ci kierowcy, które jeżdżą na co dzień ciężarówkami zupełnie innych marek.

Co też ważne, to nie jest kolejny konkurs, w którym najbardziej wartościowe nagrody zgarnia przewoźnik, a zwycięski kierowca zadowala się na przykład wycieczką. W Konkursie Kierowców Scania można wygrać fabrycznie nową ciężarówkę, a zwycięzca otrzyma ją dla siebie na własność.

Wygrany pojazd będzie można sobie samemu skonfigurować, dysponującą przy tym kwotą do 100 tys. euro. Nawet przy cenach nowej serii S pozwoli dobrać sporą ilość wyposażenia. Można też powiedzieć, taka konkursowa Scania pozwoli zwycięzcy otworzyć własną działalność gospodarczą, nie martwiąc się przy tym ratą leasingu.

Formularz zgłoszeniowy do Konkursu Kierowców Scania 2018-2019 jeszcze przez miesiąc będzie dostępny na stronie www.scania.pl. Po jego wypełnieniu, będziemy mogli wziąć udział w jednym z jedenastu konkursów krajowych. Ich pierwsza część będzie sprawdzała umiejętności teoretyczne, z zakresu bezpieczeństwa, pierwszej pomocy, zabezpieczania ładunków oraz przepisów ruchu drogowego. Następnie, kierowcy najmocniejsi w teorii będą musieli zaprezentować się w praktyce. Sprawdzone zostaną umiejętności jazdy ekonomicznej i defensywnej, a także sprawnego manewrowania.

Scania przewidziała też dodatkową formę eliminacji, odbywającą się w sposób zdalny. Kierowcy mogą rywalizować za pośrednictwem systemu telematycznego Scania FMS z pakietem Kontrola. Jeśli zapiszemy się do konkursu za pośrednictwem FMS, system będzie analizował nasz styl jazdy i porównywał go ze stylem innych zgłoszonych osób. Na tej podstawie wybrani zostaną najlepsi zawodnicy.

Pierwsze konkursy krajowe odbędą się 23 marca, w Gliwicach i Bolesławcu. Ostatnie zaplanowano na 27 kwietnia, w Słupnie oraz Gdańsku. Również w marcu będą trwały zmagania za pośrednictwem FMS. Następnie, 11 maja, w Częstochowie spotkają się zwycięzcy finałów krajowych oraz posiadacze najlepszych wyników z telematyki.

W Częstochowie wybrany zostanie najlepszy polski zawodnik, który następnie pojedzie na finał ogólnoeuropejski. Odbędzie się on 25 maja, w centrali Scanii w Södertälje i wystartują w nim kierowcy z 30 krajów. Najlepszy z nich otrzyma wspomnianą ciężarówkę.

Mapa oraz terminy: