OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 12 Maj, 2017

Naczepowy system telematyczny na smartfony – Kögel wszystkie dane o naczepie do Twojego telefonu

kogel_telematyka_na_telefon

Systemy telematyczne w naczepach jeszcze niedawno były wielką nowością. Ledwie zaś zaczęliśmy przyzwyczajać się do takich rozwiązań, a już czekają na nas kolejne ciekawostki. Okazuje się bowiem, że naczepowy system telematyczny od firmy Kögel obsłużymy teraz także z telefonu.

Telematyka Kögel została pokazana minionej jesieni, przy okazji targów IAA w Hanowerze. Niemniej na drogi wyjechało już ponad 200 naczep z tym rozwiązaniem, co świadczy o całkiem sporym zainteresowaniu.Teraz natomiast Kögel postanowił ułatwić tym klientom życie, także za pośrednictwem smartfonów pozwalając śledzić m.in. lokalizację naczepy, ciśnienie w jej oponach, działanie agregatu chłodniczego, obciążenie poszczególnych osi, czy też zużycie układu hamulcowego.

Aplikacja na urządzenia marki Apple została już zaprezentowana na targach Transport Logistics 2017 w Monachium i może działać u klientów posiadających iPhony oraz iPady. Aplikacja na urządzenia z systemem Android jest natomiast jeszcze przygotowywana i trafi do odbiorców w najbliższym czasie.

Ten wpis ma 0 komentarzy

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.