Naczepa zmiażdżyła kabinę własnego ciągnika – najechanie z nietypowym zakończeniem

Para wspólnie jadąca ciężarówką może mówić o wprost niesamowitym szczęściu. Udało jej się przeżyć wypadek, w którym kabina ciągnika została zmiażdżona pod podłogą własnej naczepy.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek, około godziny 9 rano, na autostradzie A4 pod Strzelcami Opolskimi. Na jezdni w kierunku zachodnim najechały się wówczas trzy samochody ciężarowe, a DAF XF z naczepą kurtynową marki Krone był środkowym z nich. Ciężarówka otrzymała uderzenie w tył od kolejnego, rozpędzonego zestawu, została popchnięta do przodu, a naczepa odłączyła się przy tym od ciągnika i zmiażdżyła jego kabinę.

Jak donosi strona „OPolskie ratownictwo”, DAF-em poruszała się podwójna załoga, stanowiąca małżeństwo. Jedna z tych osób została też zakleszczona we wraku, wymagając wycinania z użyciem hydraulicznego sprzętu. Co jednak najważniejsze, gdy parę przetransportowano do szpitala, lekarze nie stwierdzili żadnych obrażeń zagrażających życiu. Uwzględniając zakres uszkodzeń pojazdu, może to wręcz zaskakiwać.

Poniżej, ku przestrodze, zamieszczam zestaw zdjęć z miejsca zdarzenia. Fotografie zostały opublikowane przez firmę HubArt Pomoc Drogowa 24h.