Naczepa z aluminiowymi klatkami wzdłuż kurtyn – luźne ładunki także w intermodalu

Powyżej: filmowa prezentacja systemu

Trzy dekady po wprowadzeniu do użytku pierwszych naczep typu mega, Ewals Cargo Care nie przestaje rozwijać tych pojazdów. Najnowszym dziełem są naczepy kurtynowe z aluminiowymi klatkami ochronnymi, dopuszczone także do przewozów intermodalnych.

Nowe rozwiązanie stworzono z myślą o transporcie luźnych i rozszerzających się ładunków, takich jak opony, czy towary przewożone w big bagach. Będą mogły to być zarówno zwykłe transporty drogowe, jak i te wykonywane częściowo promami lub pociągami. Dzięki aluminiowym wzmocnieniom nie będzie bowiem żadnego problemu, by chwycić naczepę wózkiem lub terminalową suwnicą.

Twórcą wzmocnień jest firma Roland International, już od ponad pół wieku specjalizująca się w produkcji plandek. Nie tylko wykonała ona nowy system, ale też zdobyła dla niego stosowny certyfikat bezpieczeństwa. Aluminiową klatkę przetestowała niemiecka organizacja TÜV, oficjalnie dopuszczając to rozwiązanie do opisanego powyżej użytku.

A jak to wygląda w praktyce? Aluminiowe wzmocnienia montowane są do kłonic naczepy, przy użyciu sprzączek oraz pasów. Nie wyklucza to też bocznego załadunku, choć kierowca będzie miał przy tym nieco więcej pracy. Ponadto wszystko uzupełnia wzmocniona plandeka, z 20 aluminiowymi profilami na każdą stronę.

Więcej o naczepach z Ewals Cargo Care: Skąd wzięły się naczepy typu mega, kto używał ich jako pierwszy i kiedy miała miejsce premiera?