OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 12 Listopad, 2018

Naczepa spadła z autostradowego wiaduktu, ciągnik pozostał na górze – zaskakujące zdarzenie o poranku

Nowy tydzień rozpoczął się od bardzo nietypowego wypadku na niemieckiej autostradzie A81. Naczepa ciężarówki zsunęła się tam z wiaduktu, lądując przy lokalnej “landówce”.

Dokładny przebieg zdarzeń nie jest niestety znany. Wiadomo tylko, że MAN TGX jechał w kierunku Stuttgartu i w pewnym momencie uderzył w przydrożne bariery. Miało to miejsce około godziny 5.30, dwa kilometry przed zjazdem Stuttgart-Zuffenhausen.

Wszystko wydarzyło się na wiadukcie, pod którym biegła droga nr L1110. Naczepa zsunęła się z wiaduktu, a także przewróciła na prawy bok. Ciągnik pozostał jednak na górze, co najpewniej uratowało kierowcę. Mężczyzna odniósł tylko niewielkie obrażenia, mogąc opuścić pojazd o własnych siłach.

Wydobycie ciężarówki z miejsca zdarzenia ma być niemałym wyzwaniem. Cały zestaw waży bowiem około 36 ton, przewożąc ładunek keramzytu.

Dwa zdjęcia z miejsca zdarzenia:

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. Chudy napisał(a):

  Czy ja dobrze widzę czy na zdjęciach jest limitowany MAN?

 2. Adam napisał(a):

  Nie mam szklanej kuli, wróżyć przyczn nie będę. Wiem natomiast jedno, sucha i łagodna jesień uśpiła wielu szoferów. Uważajcie Koledzy! Na mokrej drodze łatwiej o scyzoryk.

 3. Zwyrol napisał(a):

  Dobrze ze keramzyt miał naladowany. Tak by pewnie około 42 ton ważył

 4. Andrzej napisał(a):

  Ciągnąć do góry? Scaiagc na dół?

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.