Naczepa odczepiła się od ciągnika w czasie jazdy po autostradzie – prawdopodobnie był to głupi żart

odczepiona_naczepa_a31_niemcy

Prawdopodobnie głupi żart doprowadził wczoraj na niemieckiej autostradzie A31 do bardzo groźnej sytuacji. Od bułgarskiego ciągnika siodłowego nagle odczepiła się naczepa, wpadając następnie na betonową barierkę. Zarówno ciągnik, jak i naczepa zostały przy tym uszkodzone, więc łączne szkody wyniosły około 10 tys. euro. Szczęśliwie jednak obyło się bez jakichkolwiek rannych.

Jak jednak mogło do tego dojść? Niemiecka policja podejrzewa, że wszystko jest efektem głupiego żartu, tudzież po prostu chęci zrobienia Bułgarowi na złość. Ustalono bowiem, że ciężarówka ruszyła o 4 rano z Monachium, aby około 9 zatrzymać się na parkingu Wölfelen, w celu odbycia obowiązkowej przerwy. Tam kierowca w ogólnie nie wyszedł z kabiny, zajmując się telefonem i krótko później ruszając w dalszą trasę. Wtedy, krótko po wyjechaniu z parkingu na autostradę, duńska naczepa odczepiła się od ciągnika.

Co istotne, policja nie znalazła żadnych śladów uszkodzenia na siodle, a na pewno nie takich, które mogłyby doprowadzić do zwolnienia się naczepy. Stąd też wysnute podejrzenia.