Naczepa niskopodwoziowa ze specjalnym wózkiem samobieżnym wyposażonym w siodło do naczep

naczepa_niskopodwoziowa_wozek_samobiezny_2

Mam nie lada gratkę dla osób zainteresowanych transportem specjalistycznym, w tym przede wszystkim przewozem maszyn oraz naczep. Producent zabudów Lako Wegtransportmiddelen z holenderskiej miejscowości Eibergen wypuścił bowiem ostatnio na drogi wyjątkowo interesujący pojazd – naczepę niskopodwoziową wyposażoną w samobieżny wózek.

Nowa naczepa została wykonana na specjalne zamówienie firmy Wielsma Internationale Autoservice, będąc przykładem produktu całkowicie skrojonego na miarę. Wysokość jej podłogi to zaledwie 9 centymetrów, co ma umożliwiać bezproblemowe przewożenie nawet 4-metrowych pojazdów. Jeśli zaś chodzi o długość to żółta naczepa oferuje platformę liczącą 11,2 metra. Bez problemu załadujemy na nią jednak także i 13,6-metrową naczepę, co jest zasługą właśnie wspominanego, samobieżnego wózka.

Na czas rozładunku wózek jest odłączany i odjeżdża na bok, umożliwiając wprowadzenie na platformę dowolnego pojazdu. Co więcej, jeśli pojazdem tym jest naczepa, to wprowadzi ją na pokład właśnie sam wózek. Nie dość bowiem, że wyposażono go w zdejmowane siodło, do którego podepniemy naczepę to jeszcze na jego pokładzie czeka hydrauliczny napęd i radiograficzny układ sterowania. Bez problemu ustawią one naczepę na platformie, po czym wózek wystarczy obrócić, połączyć do reszty „niskopodwoziówki” i można ruszać w drogę. Poniższe zdjęcia wszystko ładnie pokazują:

naczepa_niskopodwoziowa_wozek_samobiezny_3 naczepa_niskopodwoziowa_wozek_samobiezny_1