OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 14 Marzec, 2019

Co można zobaczyć na transportowych targach MTTSL w Nadarzynie, czyli usługi, organizacje i… samoloty

W Nadarzynie wystartowały III Międzynarodowe Targi Transportu Spedycji i Logistyk. Impreza potrwa aż do jutra, a gości ją Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe “Ptak Warszaw Expo”. Czego konkretnie można spodziewać się na miejscu? Zawitałem wczoraj na chwilę do Nadarzyna, by osobiście to sprawdzić i wykonać kilka poglądowych zdjęć. Oto zaś wrażenia, które odnotowałem.

Podwarszawskie targi nie są wydarzeniem poświęconym typowo samochodom ciężarowym. Owszem, można znaleźć tam pewien przegląd tych pojazdów, lecz jest on stosunkowo niewielki. Dla przykładu, Mercedes-Benz nie wystawił żadnego egzemplarza nowego Actrosa, a Iveco promowało tylko ciężarówki używane.

Mnóstwo jest za to autobusów, którym poświęcona jest cała hala. Wśród nich można też znaleźć bardzo ładnego Żuka oraz zabytkowego Chaussona AH48, jakie przed laty kursowały po Warszawie. Autobusów jest zaś tak dużo, jako że równolegle, w tym samym terminie odbywa się druga impreza – IV Międzynarodowe Targi Transportu Publicznego.

Co jednak dominuje na opisywanej imprezie, to firmy oferujące różnego rodzaju usługi dla firm transportowych lub spedycyjnych. Jeśli ktoś szuka karty flotowej, systemu monitorowania floty, dostępu do giełdy transportowej, części zamiennych, serwisów, czy systemów nawigacji satelitarnej, znajdzie to bez żadnego problemu. Swoje stoiska mają też przedstawiciele organizacji branżowych oraz organizatorzy transportowych konferencji. Sporo da się też odnotować lekkich pojazdów użytkowych, w tym „busów” do transportu dalekobieżnego, pickupów oraz samochodów z zabudowami pomocy drogowej.

Ponadto na targach można się spotkać z przedstawicielami ITD, podobnie jak można obejrzeć radiowóz do kontroli opłat drogowych. Wśród innych ciekawostek znalazły się Volva FM przygotowane do driftu oraz Mercedes-Benz Actros doposażony w instalację CNG, pozwalającą jeździć po Niemczech bez opłacania myta. Co zaś zaskoczyło mnie najbardziej, to stoisko linii lotniczych LOT, wraz z towarzyszącymi mu, lekkimi samolotami.

Podsumowując więc – jeśli szukacie usług dla swojej działalności transportowej lub też chcecie pogłębić swoją wiedzę o tej branży, jak najbardziej jest to impreza dla Was. Jeśli natomiast chcecie zapoznać się z najnowszymi pojazdami, musicie poczekać do przyszłorocznych targów IAA w Hanowerze 😉