Można wygrać nowe Renault Trucks Gamy T, całkowicie na własność – rusza Optifuel Challenge 2019

Renault Trucks wystartowało z kolejną edycją swojego konkursu dla kierowców ciężarówek. Tegoroczne zmagania Optifuel Challenge to już piąte wydarzenie z tej serii, mające rozegrać się w 25 krajach, przy udziale 2 tys. kierowców.

Formuła tego konkursu jest dobrze znana. Kierowcy najpierw spotykają się w regionalnych eliminacjach, które w Polsce rozpoczęły się 24 kwietnia. Następnie w poszczególnych państwach odbędą się finały krajowe, w których spotkają się zawodnicy najlepsi pod względem efektywnej jazdy.

W październiku, w Lyonie, będzie natomiast miał miejsce finał międzynarodowy. Czołowi zawodnicy ze wszystkich krajów mają w nim rywalizować pod względem zużycia paliwa, musząc się przy tym zmieścić w regulaminowym czasie. To również tam odbędzie się walka o dwie główne nagrody.

Co charakterystyczne dla konkursu Renault Trucks, najcenniejsza nagroda przewidziana jest dla pracodawcy zwycięskiego kierowcy. Będzie to fabrycznie nowy ciągnik siodłowy z gamy T, wyposażony w kabinę High Sleeper oraz – po raz pierwszy w historii tego konkursu – oddawany całkowicie na własność. Dla samego zwycięskiego kierowcy przewidziano zaś nagrodę finansową, w formie vouchera o wartości 6 tys. euro. Oczywiście wyjątkiem będzie sytuacja kierowców-przewoźników, prowadzących własne firmy. Taki zawodnik będzie mógł zatrzymać dla siebie obydwie nagrody.

Jako ciekawostkę jeszcze dodam, że tegoroczny konkurs rozgrywany jest na „Renówkach” ze stosunkowo mocnymi silnikami. W polskich eliminacjach uczestniczą ciężarówki Renault Trucks T520 High, ciągnące naczepy marki Wielton i obciążone 22 tonami ładunku. W finale międzynarodowym wystąpi model T480, a więc również 13-litrowy i również z kabiną typu High Sleeper.