OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 30 Lipiec, 2018

Można się jeszcze zgłaszać na szkolenia “Profesjonalni Kierowcy” – do wyboru jest sześć lokalizacji

Trwają zgłoszenia do tegorocznej akcji “Profesjonalni Kierowcy”. Wszyscy chętnie mogą wypełnić formularz dostępny na tej stronie, wybierając jeden z sześciu dostępnych terminów i lokalizacji. Ostrzegam przy tym, że o ewentualnym przyznaniu miejsca decyduje kolejność zgłoszeń.

Na czym polega akcja “Profesjonalni Kierowcy”? Są to szkolenia przeznaczone dla osób mający prawo jazdy kategorii C+E, ale pozbawionych jeszcze zawodowego doświadczenia. Celem wszystkiego jest obycie się z ciężarówkami znacznie większymi i nowocześniejszymi, niż te stosowane w szkołach jazdy. Instruktorzy pokazują więc działanie współczesnego wyposażenia i prezentują takie kwestie jak podpinanie naczep, wykonywanie manewrów, mocowanie ładunków, czy nawet zakładanie łańcuchów. Szerzej omawia się też normy czasu pracy kierowców oraz zasady ekonomicznej jazdy. Na koniec otrzymuje się zaś certyfikat, który potwierdza przejście pełnego szkolenia.

Co ważne, aby skorzystać ze szkolenia, trzeba podpisać oświadczenie, że nie jest się obecnie zatrudnionym w żadnej firmie transportowej. Opinie uczestników minionych edycji możecie natomiast poznać pod tym tekstem.

Organizatorami akcji jest pięć firm: Volvo Trucks, Renault Trucks, Wielton, Ergo Hestia i Continental. Przedsięwzięcie wspiera też grupa przewoźników, zapewniając miejsce do prowadzenia szkoleń, a często też oferując przeszkolonym zatrudnienie.

Sześć dostępnych terminów i lokalizacji:

07-10 sierpnia 2018, Poraj (województwo śląskie);

04-07 września 2018 , Płock (województwo mazowieckie);

11-14 września 2018 , Dębica (województwo podkarpackie);

18-21 września 2018 , Pińczów (województwo świętokrzyskie);

25-28 września 2018 , Zduny (niedaleko Krotoszyna, woj. wielkopolskie);

09-12 października 2018, Kędzierzyn-Koźle (województwo opolskie).

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. Inco29 napisał(a):

  Czy ktoś może się orientuję czy takie szkolenia są cykilczne( co roczne) bo kurcze tak się składa że żaden termin nie pasuje….

  • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

   To już trzecia edycja, więc pewnie będą też kolejne. 22 sierpnia będę na spotkaniu w tej sprawie, wtedy dowiem się więcej.

 2. luk napisał(a):

  byłem na tym szkoleniu polecam wszystkim super ekipa i wiedza .Chłopaki z Volvo dają radę sa naklepsi……

  Łukasz L .

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.