Tak może wyglądać nowa Scania serii T z silnikiem przed kabiną. Jeśli znajdzie się chętny na jej budowę…

van_winkoop_scania_longline_seria_s

W nawiązaniu do tekstu:

Scania serii S Longline od 2017 roku będzie budowana na zamówienie

Wiemy już jak będzie wyglądała nowa Scania serii S z przedłużoną kabiną typu Longline. Pozostaje jednak pytanie, jak będą wyglądały ciężarówki przerabiane na konstrukcje typu Torpedo, a także czy zajmująca się tym dzisiaj firma Vlastuin Truckopbouw weźmie na warsztat także nowy model?

Na ten temat niczego oficjalnego jeszcze nie wiadomo, a samo Vlastuin Truckopbouw nie przestaje przebudowywać samochodów dotychczasowej generacji. Scania podaje, że będą one dostępne w Europie aż do 2018 roku, więc nie ma jeszcze powodów do pośpiechu. Gdyby jednak Vlastuin Truckopbouw zdecydowało się na zmodyfikowanie nowego modelu, przygotowując osłonę silnika z nowym wzorem atrapy chłodnicy i przesuwając nową kabinę o około metr do tyłu, efekt końcowy mógłby wyglądać mniej więcej tak:

scania_seria_s_torpedo_fotomontaz

Ta grafika z szarą Scanią Torpedo krąży od pewnego czasu po sieci. Ewidentnie widać tutaj połączenie oryginalnej serii T z elementami nowego modelu. Z pierwszego z tych pojazdów musiało pochodzić podwozie, nadkola oraz maska silnika, natomiast zderzak, góra kabiny oraz atrapa chłodnicy to już czysta seria S. Swoją drogą zaskakujące jest jak ta dobrze znana linia i zaprojektowana ponad 20 lat atrapa chłodnicy świetnie połączyły się z kabiną i zderzakiem z nowego modelu.

Więcej na temat budowy nowych Scanii serii T przeczytacie TUTAJ.