Motor Show Poznań 2018 – jakie ciężarówki oraz samochody dostawcze będzie można zobaczyć?

Już za półtora tygodnia, między 5 a 8 kwietnia 2018 roku, Poznań będzie gościł kolejną imprezę z serii Motor Show. Tradycyjnie będzie ona miała miejsce na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w piątek, sobotę oraz niedzielę (czwartek to dzień prasowy). Co natomiast wyróżnia tegoroczną edycję, to naprawdę ciekawe atrakcje dla miłośników samochodów użytkowych.

Jak co roku, jeden z pawilonów zostanie przeznaczony na wystawę Motor Truck Show, poświęconą samochodom ciężarowym. Znajdziemy tam europejskie ciężarówki po tuningu oraz nieodłącznego Kenwortha W900 z gnieźnieńskiej firmy Łączyńscy. Większość z tych pojazdów była już pokazywana w Poznaniu w ubiegłych latach, a także uczestniczyła na imprezach w innych częściach kraju. Będzie też jednak jedna premiera, przygotowana przez firmę Tom-Tech z Gdańska.

Tom-Tech przywiezie do Poznania łącznie trzy pojazdy. Dwa z nich to DAF-y XF, o których głośno było w ostatnich latach, inspirowane filmami „Obcy” oraz „Gwiezdne Wojny”. Trzeci samochód to natomiast zupełnie nowe Volvo FH, przygotowane z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Samochód ten nie był jeszcze prezentowany na żadnej imprezie, a przy tym wyróżnia się bardzo ciekawym malowaniem. Nawiązuje ono do najważniejszych wydarzeń z XX wieku, jak Powstanie Warszawskie, czy agresja Niemców na Polskę w 1939 roku.

Ten nowy pojazd został pomalowany przez specjalistów z KK Garage, podobnie jak wcześniejsze ciężarówki z firmy Tom-Tech. Powyżej możecie już zobaczyć kilka zdjęć tej ciężarówki, opublikowanych przez gdańskiego przewoźnika na samym początku roku. Trzeba jednak zaznaczyć, że w momencie wykonywania tych fotografii Volvo nie było jeszcze w pełni gotowe.

Wracając natomiast do samych targów Motor Show. Poza tuningowanymi ciężarówkami, w Poznaniu będzie można zobaczyć także najnowsze samochody dostawcze. Polską premierę będzie bowiem miał Peugeot Ritfer (następca Partnera) oraz nowa generacja Citroena Berlingo. Osobiście spodziewałbym się też premiery nowego Opla Combo, czyli trzeciego z tych francusko-niemieckich „trojaczków”. Combo nie zostało jednak uwzględnione w oficjalnej informacji o targach.

Praktyczne informacje o imprezie znajdziecie tutaj.

Rifter, Berlingo oraz Combo:

Wspomniane DAF-y z Tom-Techu: