Most zawalił się pod jadącą ciężarówką – zdarzenie z drogi krajowej na Ukrainie

Niebieskie Iveco Stralis jechało dzisiaj rano ukraińską drogą krajową N23, w okolicach miasta Zaporoże. Pojazd musiał przejechać między innymi nad Zbiornikiem Kachowskim, czyli sztucznym obiektem wodnym, wytworzonym na rzece Dniepr. N23 prowadzi tam po 120-metrowym moście, składającym się z sześciu metalowych segmentów.

Ledwie w ubiegłym tygodniu most miał przechodzić prace remontowe. Tymczasem dzisiaj rano jeden z 20-metrowych segmentów runął do wody, zabierając ze sobą naczepę wspomnianego Iveco. Kierowca miał przy tym sporo szczęścia, jako że ciągnik zdołał już dojechać do kolejnego segmentu, opierając się o niego podwoziem i pozostawiając kabiną we względnie bezpiecznym położeniu.

Na łamach lokalnego portal „Nasze Misto” – pod tym linkiem – można zobaczyć akcję okolicznych mieszkańców, pomagających kierowcy wydostać się z kabiny. Co natomiast mogło być przyczyną zdarzenia i jak będzie wyglądała akcja wyciągania ciężarówki? Niestety, odpowiedzi na te pytania nie są jeszcze znane. Tylko jedno jest pewne – N23 jeszcze przez długi czas będzie wymagało korzystania z objazdu…