Monitoring uwiecznił auto osobowe wymuszające pierwszeństwo na rozpędzonej cysternie z paliwem

Wymuszenie pierwszeństwa na rozpędzonej cysternie jest wyjątkowo złym pomysłem. W miniony piątek rano niemal doprowadziło to do tragedii. Załadowana olejem napędowym przyczepa uniosła się bowiem tylnymi kołami do góry.

Wszystko możecie zobaczyć na powyższym filmie, uwiecznionym przez monitoring. Wyraźnie widać tutaj auto osobowe, które spacerowym tempem wyjeżdża przed paliwowy zestaw. Dochodzi do gwałtownego hamowania, tył przyczepy unosi się do góry, aż w końcu pojazd wylądował na boku.

Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Krzeszowice pod Krakowem, na drodze krajowej nr 79. Choć w okolicy nie brakowało innych pojazdów, nikt na szczęście nie został poszkodowany. Trasa musiała jednak zostać zablokowana, a na miejscu pracowało kilka zastępów straży pożarnej.

Powyższe zdjęcie opublikowało krakowskie ITD, którego funkcjonariusze zostali wezwani na miejsce zdarzenia. Tradycyjnie mieli oni pobrać dane z tachografu, przekazując je policji. Przy okazji sprawdzili też dokumentację ADR. Co natomiast z konsekwencjami dla kierowcy auta osobowego? W tym temacie nie podaje się żadnych informacji.

Dla zainteresowanych przypomnę też podobne zdarzenie z Niemiec, z marca 2017 roku, opisywane w tym artykule. Wówczas siła hamowania była na tyle duża, że przyczepa wręcz zablokowała się w pozycji z uniesionymi kołami. W efekcie cały zestaw wyglądał w następujący sposób: