MON ogłosił konkurs na nazwę dla nowego Jelcza – zwycięskie imię przybierze 910 ciężarówek

Jelcz 442.32Wyjść z domu na ulicę, spojrzeć na przejeżdżającą właśnie ciężarówkę i zobaczyć na niej emblemat z wymyśloną przez nas nazwą – brzmi to niestety jak niemożliwe do zrealizowania marzenie. Okazuje się jednak, że każdy z nas może nazwać teraz ciężarówkę marki Jelcz, za sprawą konkursu, który ogłosiło Ministerstwo Obrony Narodowej…

MON szuka najlepszej nazwy dla swojego nowego samochodu ciężarowego. Jelcz 442.32, którego dotyczy konkurs, jest pojazdem wysokiej możliwości ze średniej klasy wagowej. Dwuosiowa ciężarówka waży 9 600 kg przy 15 600 kg DMC, natomiast jej napęd stanowi silnik wysokoprężny Mercedes-Benz o mocy 326 KM.

Jeśli macie pomysł na ciekawą nazwę dla modelu 442.32, możecie przesłać ją pod adres [email protected]. Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 17 stycznia 2014 r., natomiast w zgłoszeniu trzeba załączyć krótki komentarz do nazwy, wraz z jej uzasadnieniem. Ponadto we wiadomości nie może zabraknąć adresu do korespondencji, telefonu kontaktowego, adresu e-mail oraz oczywiście imienia i nazwiska.

Propozycje można zgłaszać także na oficjalny Twitter konkursu@ciezarowkaMON, przy czym warunkiem uwzględnienia propozycji w tym przypadku jest przesłanie proponowanej nazwy oraz danych, tj.: imię i nazwisko, adres do korespondencji, telefon kontaktowy i adres e-mail na adres [email protected] z dopiskiem w temacie wiadomości: „Twitter”.

Z przesłanych propozycji Departament Wychowania i Promocji Obronności Ministerstwa Obrony Narodowej wybierze pięć nazw, które przedstawione zostaną Ministrowi Obrony Narodowej. Do niego będzie natomiast należała ostateczna decyzja o wyborze nazwy dla nowej ciężarówki. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną na profilu Facebook Wojsko Polskie Twoja Armia oraz na stronie www.wojsko-polskie.pl.

Jaka nagroda czeka twórcę najlepszej nazwy? Po pierwsze fakt, że 910 ciężarówek (bo tyle zamówiono dwuosiowych Jelczy) będzie nazywane zgodnie z jego pomysłem. Ponadto zostanie on zaproszony na prezentację pierwszej ciężarówki Jelcz 442.32, przekazanej Wojsku Polskiemu, a także uroczysty koncert z okazji 15. rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Ponadto obchody Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia 2014 r. zwycięzca obejrzy z trybuny honorowej.

Uwaga: w przypadku zgłoszenia tej samej nazwy przez kilka osób, ewentualnym zwycięzcą zostanie osoba, która zgłosiła ją najwcześniej.

źródło: wojsko-polskie.pl