Mocny i bardzo tani Ford Cargo ma wkrótce trafić do sprzedaży w Polsce, Czechach oraz Chorwacji

ford_cargo_remo_car_polska_1

W Bułgarii otwarto w ostatnich dniach nowe przedstawicielstwo marki Ford Trucks, mające sprzedawać ciężarówki z serii Cargo. Na miejscu nie brakowało między innymi delegacji tureckiej firmy Ford Otosan, która odpowiedzialna jest zarówno za projekt, jak i produkcję nowego Cargo. A przy okazji Turcy poczynili też bardzo ciekawą zapowiedź.

Jak twierdzi Ford Otosan, już w najbliższych latach Ford Cargo ma być dostępny w 16 lub 17 krajach Europy Wschodniej oraz Środkowo-Wschodniej. W chwili obecnej pojazdy te sprzedawane są na Węgrzech, w Rumunii oraz Bułgarii, a kolejne państwa stopniowo będą do tej listy dołączane. Pierwsze w kolejce czekają podobno Polska, Czechy oraz Chorwacja.

Jeszcze dla przypomnienia – dystrybucją oraz serwisowaniem Forda Cargo w Polsce ma zająć się Grupa DBK. Już pod koniec ubiegłego roku całe przedsięwzięcie było gotowe do startu, a pod jednym z salonów DBK stanęły nawet pierwsze egzemplarze. Z jakiegoś jednak powodu całe przedsięwzięcie odwołano, do dzisiaj nie ujawniając kolejnych szczegółów. Jeśli natomiast chodzi o ceny, to – według nieoficjalnych informacji – ciągnik siodłowy Cargo z największą kabiną i 12,7-litrowym silnikiem Euro 6 miał kosztować poniżej 60 tys. euro.

Na zdjęciach: Fordy, które pod koniec 2016 roku pojawiły się w Polsce

ford_cargo_remo_car_polska_2