Mobil Delvac Strong Traker już w ten weekend w Poznaniu – to już szósta edycja zawodów dla kierowców

mobil_delvac_strong_traker_2015_poznan

Zacznę od przypomnienia, że już w najbliższy weekend w Poznaniu będziemy gościli targi motoryzacyjne Motor Show, na których nie zabraknie także części poświęconej samochodom ciężarowym, Motor Show Truck. I właśnie te targi Motor Show po raz pierwszy będą areną walki o tytuł najsilniejszego drogowego profesjonalisty. A wszystko za sprawą VI edycji turnieju Mobil Delvac Strong Traker, czyli najbardziej prestiżowych zawodów w siłowaniu się na rękę dla kierowców ciężarówek. W Poznaniu zapowiada się ostra rywalizacja, bo turniej będzie otwarty dla każdego pełnoletniego posiadacza prawa jazdy.

Formuła zawodów

Tegoroczne eliminacje do turnieju kręcą się wokół liczby dziewięćdziesiąt, ponieważ w tym roku przypada już 90. rocznica wprowadzenia na rynek olejów Mobil Delvac do silników pojazdów ciężarowych. Zapisy do turnieju będą prowadzone bezpośrednio przed startem,a eliminacje rozpoczną się w sobotę o godzinie 10.00. O awansie do finału Mobil Delvac Strong Traker zadecyduje ilość punktów zdobytych w dwóch konkurencjach:

Stalowy Biceps – uginanie przedramion sztangą łamaną o wadze 90 funtów (około 41 kg) podchwytem. Punkty równe ilości powtórzeń wykonanych w ciągu 90 sekund.

Skrzydła Anioła – wyciskanie zza głowy sztangi prostej o wadze 90 funtów. Punkty równe ilości powtórzeń wykonanych w ciągu 90 sekund.

Finał turnieju na scenie głównej Motor Show Truck pod okiem sędziów będzie popisem umiejętności i techniki siłowania się na rękę w walce bezpośredniej. Kierowcy będą siłować się na rękę przy stole według zasad Federacji Armwrestling Polska (FAP) do 2 przegranych. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody od producenta olejów Mobil Delvac. Dodatkowo, najsilniejszy zawodnik z uprawnieniami do kierowania pojazdami ciężarowymi otrzyma puchar i tytuł Strong Trakera 2015.

Historia Mobil Delvac Strong Traker

Pierwszy turniej Mobil Delvac Strong Traker został zorganizowany w 2010 roku i od razu spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród kierowców samochodów ciężarowych. Przez kolejne lata w eliminacjach uczestniczyły tysiące osób, a turniej zyskał miano najbardziej prestiżowych zawodów w siłowaniu się na rękę dla trakerów. Mobil Delvac Strong Traker ma swoich wielkich zwycięzców. Najbardziej utytułowanym zawodnikiem jest Marcin Dudek. Swoją przygodę z armwrestlingiem zaczynał od turniejów Mobil Delvac, a obecnie jest Wicemistrzem Polski w armwrestlingu, który będzie reprezentować nasz kraj jesienią podczas Mistrzostw Świata w Malezji.


Uwaga, jeszcze odnośnie targów – samochody ciężarowe mają pojawić się na poznańskich targach po raz pierwszy po dobrych kilku latach przerwy, co bezsprzecznie będzie sporym wydarzeniem. Czy jednak ciężkich maszyn oraz związanych z nimi atrakcji będzie na miejscu wystarczająco dużo, aby przyjechać specjalnie do Poznania z jakiejś oddalonej miejscowości? Na to pytanie odpowiem już w czwartek wieczorem, kiedy opublikuję relację z prezentacji dla dziennikarzy.