Mitsubishi L200 po tuningu w „Top Gear” – z klatką, statecznikiem z samolotu i terenowym motorowerem

mitsubishi_l200_tuning_top_gear_3

Powyżej: egzemplarz fabryczny, tak dla porównania

Redakcja magazynu „Top Gear” oraz firma Mitsubishi postanowiły wspólnie przygotować wyjątkowy egzemplarzy modelu L200. W ten sposób powstał więc bezkompromisowy pickup do użytku na bezdrożach, którego do jutra można oglądać na targach Commercial Vehicle Show w Birmingham.

Całe przedsięwzięcie otrzymało nazwę „Project Swarm” i miało przystosować pickupa do ekstremalnej jazdy po pustyniach. Stąd też tak profesjonalne modyfikacje, jak otoczenie całej kabiny klatką, czy też zderzak chroniący przed obróceniem się przez przód. Nie zabrakło podniesionego zawieszenia oraz gęsto rozstawionych reflektorów LED, a do tego doszła m.in. osłona podwozia z szeklami do szarpania oraz specjalna zabudowa przestrzeni ładunkowej. Ta ostatnia mieści zestaw kół oraz motorower przystosowany do jazdy w terenie, a przy okazji zwieńczona jest autentycznym statecznikiem rodem z… samolotu.

Top Gear zapowiada, że teraz zabierze zmodyfikowane L200 na cały szereg imprez. Specjalistyczna będzie miała tam okazję dowieźć swojej użyteczności w terenie, przy okazji prezentując tez możliwości fabrycznego napędu. Trzeba bowiem zaznaczyć, że choć samochód został poważnie przebudowany, to nie przestał bazować na 2,4-litrowym turbodieslu, 5-biegowym automacie oraz fabrycznym napędzie czterech kół.

mitsubishi_l200_tuning_top_gear_1 mitsubishi_l200_tuning_top_gear_2