I Mistrzostwa Polski Kierowców Minibusów i Samochodów Dostawczych – zobacz kto wygrał

Podkoszulki 2014.cdr

Kierowcy ciężarówek co roku mogą startować w co najmniej kilku zawodach sprawnościowych, mając tym samym szanse na zyskanie cennych nagród i przy okazji sprawdzenie się wśród kolegów po fachu. Co natomiast z kierowcami „busów? Dla tych przygotowano ostatnio zupełnie nowe Mistrzostwa Polski Kierowców Minibusów i Samochodów Dostawczych. Pierwsza edycja tego wydarzenia odbyła się w zeszłym tygodniu w Kielcach, gdzie trwały targi TRANSEXPO.

Zawody odbywały się w dwóch kategoriach – tej przeznaczonej dla osób pracujących za kierownicami „busów”, jak i kategorii open po prostu dla każdego. Niezależnie od kategorii, zadaniem uczestników było pokonanie toru sprawnościowego, na którym czekał na nich szereg zadań. Przykładem może być tutaj konieczność strącania rogiem pojazdu wysokich na zaledwie kilkadziesiąt centymetrów i stojących w niewielkich odstępach słupków. Żeby było trudniej, strącić trzeba było wyłącznie co drugi słupek. Wszystko to robiło się z wykorzystaniem najnowszej generacji Iveco Daily, w tym także egzemplarza przystosowanego do ruchu międzynarodowego, posiadającego „kurnik” oraz plandekową zabudowę.

Kto wygrał? W kategorii profesjonalistów zwyciężył Daniel Szukalski z Kruszyna Krajeńskiego, zaś w kategorii otwartej dla wszystkich triumfował Andrzej Szopę z Warszawy. Gratulacje!

Galeria zdjęć nowych Daily poniżej:

iveco_daily_roadshow_3 iveco_daily_roadshow_10 iveco_daily_roadshow_6iveco_daily_roadshow_2 iveco_daily_roadshow_5iveco_daily_roadshow_4iveco_daily_roadshow_11iveco_daily_roadshow_13iveco_daily_roadshow_14