Mistrzostwa Bezpiecznej i Ekonomicznej Jazdy zorganizowane dla polskich kierowców DB Schenker

DB Schenker zorganizowało w Polsce Mistrzostwa Bezpiecznej i Ekonomicznej Jazdy. Było to wydarzenie przeznaczone dla firmowych kierowców oraz podwykonawców, rywalizujących w trzech kategoriach.

W zawodach wystartowały osoby jeżdżące autami dostawczymi, ciężarówkami bez przyczep oraz zestawami na kategorię C+E. Zmagania prowadzone były na placu manewrowym oraz w prawdziwym ruchu, weryfikując znajomość przepisów, umiejętności ekonomicznej jazdy oraz biegłość w manewrowaniu. Przewidziano też test z zasad udzielania pierwszej pomocy.

Poza konkursem, organizatorzy zadbali o atrakcje dodatkowe. Wśród nich był symulator dachowania, pokaz wybuchu poduszki powietrznej oraz profesjonalne badania reflektoru. Była to więc okazja, by lepiej zdać sobie sprawę z zagrożeń czyhających na drodze.

Sędziami w Mistrzostwach byli natomiast przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie. Wybrali oni najlepszych kierowców, którzy mogli zabrać do domu dyplomy, puchary oraz medale (zdjęcie powyżej)