rekrutuj 40ton665
Opublikowane 18 Październik, 2016

Ministerstwo Finansów chwali się udanymi polowaniami na cysterny wożące nielegalny olej napędowy

nielegalne_paliwo_cysterna

Ministerstwo Finansów chwali się sukcesem tak zwanego “pakietu paliwowego”. Ten zestaw nowych przepisów, zwiększających kontrolę nad obrotem paliwami, tylko w październiku miał prowadzić do zatrzymania czterech cystern z nielegalnym olejem napędowym. Tym samym zabezpieczono aż 75 ton nieopodatkowanego “diesla”, a także skonfiskowano linię produkcyjną wykorzystywaną do filtracji i odbarwiania paliwa żeglugowego.

Kierowcy wspomnianych cystern okazali przy okazji kontroli dokumenty na przewóz towarów niepodlegających akcyzie. W rzeczywistości ładunkiem był jednak właśnie nielegalny olej napędowy, który wkrótce miał trafić do sprzedaży. Dlatego też zatrzymano aż sześć osób i postawiono im zarzuty, za które grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności. Same ciężarówki zostały zaś zabezpieczone jako materiał dowodowy.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. Ojciec kota napisał(a):

  Oczywiście rozumiem że to artykuł o wydźwięku ironiczny. Pomijając budżet i ministerstwo finansów to widzę że za paliwo płace na stacji znacznie więcej. Nie ma przypadków. Za to będzie wyższy zysk Orlenu.

 2. Bob napisał(a):

  Jestem z branży i powiem coś o czym mało kto wie. Od jakiegoś czasu w Polsce aby importować paliwa trzeba wpłacić kaucję 10 mln złotych to doprowadziło wiele firm do ruiny i jednocześnie skazało Polaków na zakup paliw gorszej jakości, zmonopolizowanie rynku i wzrost cen. Taki importer np LPG musi wybulić 20 Mln.
  Więc gdzie tu wolny rynek i demokracja się pytam

  Tu takie porównanie rodzimego produktu
  http://petro-hurt.pl/jakosc-z-niemieckich-rafinerii/

  Niestety ale jak jest firma w kraju która jest monopolistą i niemalże sama ustala normy to jest jak jest.

  Na tej stronie codziennie podawane są nowe cyny hurtowe paliw http://www.orlen.pl/PL/DlaBiznesu/HurtoweCenyPaliw/Strony/default.aspx
  proszę zwrócić uwagę brak zwykłego oleju napędowego. Polacy tak się zagalopowali, że cały zachód prześcignęli.

  Też nie mogę pojąć jak jest, że niby jesteśmy w UE a mamy tak kiepskie normy paliw.

  • heh napisał(a):

   Olej Napędowy Ekodiesel a to co niby jest? powinni podawać dokładnie jaki to jest dokładnie czy B0 czy może B7. Prawie codziennie pobieram paliwo z nafty. Szał był w sierpniu gdy poszła plotka, że czystego diesla juz nie bedzie tzn B0 i wszystkie nafotbazy będą mieć tylko B7 z estrami. A czysty diesel nadal jest dostępny mino tego co zapowiadali. Od jakiegoś czasu widuje celnych na bramkach na autostradzie jak sciągają beczki jadące od strony Poznania. To jest chore co oni wprowadzili z tym paliwem

 3. darro napisał(a):

  500+,wczesniejsze emerytury.Ktos za to musi zaplacic.

  • blue napisał(a):

   Nawet tutaj musi się znaleźć jakiś PO-NOWOCZESNO-KODOWIEC. O jakich emeryturach panowie my tu rozmawiamy te najniższe krajowe na umowach? O czym my tu rozmawiamy. Lepiej chyba nie dożyć tej emerytury. Większość z nas czy kraj czy międzynarodówka umowy na najniższą.

 4. Mad mike napisał(a):

  Bob jesteś z branży,to napisz też o omijaniu i wyłudzaniu VATu,bo 50% tych firm właśnie zarabiało na podatku a nie paliwie.Byłem kierowcą cysterny i zobaczyłem o co w tym chodzi.Pozdrawiam chłopaków z nalewaka z Berlina.

 5. egon napisał(a):

  nie kradnij rząd nie lubi konkurencji

Odpowiedz