MiLoG według kierowców oraz firm transportowych – różnice w opiniach pokazane na statystykach

niemcy_zoll_sluzba_celna_pensja_minimalna

Niemiecka płaca minimalna – na co dzień słyszy się o tym coraz mniej, jako że do końca miesiąca sprawa ta jest w pewnym zawieszeniu (informacje TUTAJ), co jednak nie zmienia faktu, że dla wielu przewoźników i kierowców MiLoG pozostaje rzeczą wyjątkowej wagi. Czego jednak konkretnie obawiają się Ci pierwsi, a na co liczą Ci drudzy? Czy opinie kierowców i przewoźników mają jakiekolwiek cechy wspólne? Czy firmy transportowe naprawdę obawiają się utraty swojej pozycji w Europie, zaś kierowcy naprawdę nie czują żadnego strachu przed upadkiem przewoźników? No i w końcu czy ktokolwiek jeszcze wierzy, że Unia Europejska wykona jakieś konkretne kroki w temacie płacy minimalnej? Odpowiedzi na wszystkie te pytania można znaleźć w dwóch raportach przygotowanych przez System Trans.eu.

Przedstawiciele polskich firm transportowych, a także ponad dwustu kierowców zawodowych odpowiedziało na cały zestaw pytań, na bazie czego opracowano bardzo ciekawe statystyki. Przykład pięciu z nich można zobaczyć poniżej – dwie pierwsze dotyczą przewoźników, zaś kolejne trzy powstały na bazie rozmów z kierowcami, podczas gdy pełne raporty znajdziecie pod poniższym adresem:

http://www.trans.eu/pl/aktualnosci/pobierz-raport-co-przewoznicy-i-kierowcy-sadza-o-milogu

milog_badanie_opinie_przewoznikow_2 milog_badanie_opinie_przewoznikow_1 milog_badanie_opinie_kierowcow_1 milog_badanie_opinie_kierowcow_3 milog_badanie_opinie_kierowcow_2