Miliard euro obrotu i zysk większy o 255 procent – ile zarobiła ogromna flota Girteki

Litewska Girteka operuje obecnie największą własną flotą w Europie. Pod koniec 2020 roku w barwach firmy pracowało około 8000 zestawów, mających średnio 2-3 lata. Jak natomiast wyglądają przy tym firmowe finanse? To właśnie zaprezentowano w finansowym podsumowaniu minionego roku.

Zapewne pamiętacie, że w kwietniu 2020 roku girtekowscy kierowcy grozili wielkim protestem. Mała grupa z nich rozpoczęła wręcz akcję, przez pewien czas nie podejmując się zleceń. W ten sposób pracownicy odpowiedzieli na nagłe obniżenie diet, dzięki któremu firma chciała zmniejszyć koszty działalności w okresie pandemii.

Jak się jednak okazało, pandemiczne oszczędności szybko przestały być potrzebne. Owszem, wczesna wiosna mogła być dla firmy trudna, ale kolejne miesiące przyniosły wielką poprawę w funduszach. W efekcie rok 2020 udało się zakończyć z 5-procentowym wzrostem obrotów oraz 255-procentowym wzrostem zysków.

Obrót wzrósł z 945 milionów euro w 2019 roku do 996 milionów euro w 2020 roku. To przy okazji oznacza, że obrót Girteki wszedł na poziom niemal pełnego miliarda euro! Jeśli natomiast chodzi o wypracowany z tego obrotu zysk, to wzrósł on z 9 milionów euro w 2019 roku do 23 milionów euro w 2020 roku.