transfactor3665
Opublikowane 25 Sierpień, 2017

Za miesiąc premiera ciężarowej Tesli – ujawniono, że pojazd będzie miał 400 km zasięgu i dzienną kabinę

tesla_ciezarowka_elektryczna_ted

Wiemy już, że ciągnik siodłowy marki Tesla będzie miał elektryczny napęd, typowo amerykańską konfigurację oraz system automatycznego prowadzenia. Wiadomo też kiedy będzie miała miejsce premiera tego pojazdu, mianowicie w już w przyszłym miesiącu. Teraz natomiast na jaw wyszedł kolejny fakt – jak podała agencja Reuters, ciężarówka Tesla będzie mogła zaoferować aż 400 kilometrów zasięgu.

Określenie “aż 400 kilometrów” może oczywiście nieco bawić. Pamiętajmy jednak, że w przypadku samochodów elektrycznych nadal nie dziwi zasięg 150 kilometrów, a wyniki 200-kilometrowe spotykają się wręcz z uznaniem. Dla przykładu, MAN dopiero co zaprezentował dwie elektryczne ciężarówki, których zasięg wyniesie od 130 do 200 kilometrów, w zależności od konfiguracji (więcej o nich tutaj).

Warto też dodać, że w amerykańskiej branży transportowej aż 30 proc. tras odbywa się na odcinkach od 150 do 300 kilometrów. Oznacza to więc, że ciężarowa Tesla nie powinna narzekać na brak zastosowań. Jednocześnie pracownicy firmy zapowiadają, że pojazd ten będzie miał dzienną kabinę. Tym samym mówimy tutaj o pojeździe typowo do pracy dystrybucyjnej.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. Stefan napisał(a):

    Fajne pokazać światu taka zabawkę ? Jestem pod wrażeniem ! Na Europę to jest może i dobry zasięg 400 km ale na USA to jest jakieś 250 mil czyli z Chicago do toledo ohio 247 mil !! Czekam gorące na cenę tego modelu bo znając życie tesla do tanich pojazdów nie należy !

  2. Ys napisał(a):

    Z dużej chmury mały deszcz.Miał być konkurent dla Nikola One i samochód na dalekie trasy a wyszedł kolejny dostawczak.

  3. Stefan napisał(a):

    Z ostatniej chwili ??? Dowiedziałem się ile będzie kosztować to cacko amerykańskiej motoryzacji ?? Cenowy szok ? Ale do rzeczy ! Ceny tego modelu zaczynaja się od $ 290.000 tysięcy i kończą się na $ 450.000 tysięcy ! Jest tez w opcji model który ma zasięg 900 mil ale same baterie waza 22 tony ?? U

Odpowiedz