Mid-America Trucking Show 2014 – ogromne targi połączone ze zlotem ciężarówek

Mid-America Trucking Show to największa trakerska impreza w całych Stanach Zjednoczonych. Tegoroczna edycja MATS, która odbyła się w zeszłym tygodniu, była więc naprawdę ogromnym wydarzeniem. Zebrały się na niej zarówno najpiękniej zmodyfikowane ciężarówki z całego kraju, jak i najnowsze konstrukcje prosto z fabryki. MATS łączy w sobie bowiem zlot z targami branżowymi, które można porównać na przykład z europejskim IAA w Hannoverze.

Piękne, ociekające chromem „show trucki” zaparkowano przed budynkiem wystawienniczym, gdzie mogły olśniewać wspaniałym lakierem, jak i efektownymi dodatkami. Wszystkiemu towarzyszyły oczywiście wybory najpiękniejszych pojazdów imprezy. Wewnątrz budynku swoimi pojazdami chwalili się natomiast sami producenci. Można było zobaczyć tam pełny przekrój amerykańskiego transportu – od Freightlinera Sprintera, poprzez lekkie ciężarówki pokroju Kenwortha 270, który dzieli kabinę z DAF-em LF, aż po najcięższe ciągniki do zadań długodystansowych. Nie brakowało także pojazdów budowlanych, takich jak Volvo VHD, czy nawet Optimusa Prime z najnowszego firmy o Transformersach, którego zbudowano na bazie Western Stara.

Kilkadziesiąt zdjęć z imprezy znaleźć można TUTAJ, TUTAJ oraz TUTAJ. Poniżej prezentuję także dwa filmiki, które przedstawiają najciekawsze pojazdy, a także kilka miłych pań: