rekrutuj 40ton665
Opublikowane 14 Czerwiec, 2017

Miał ponad 3 promile alkoholu i wiózł ładunek ADR – inni kierowcy ciężarówek postanowili go zatrzymać

3_promile_adr

Czyżby letnia pogoda uderzyła społeczeństwu do głowy? Mnóstwo jest bowiem ostatnio policyjnych komunikatów, które opowiadają o jeździe w stanie kompletnej nietrzeźwości. Poniżej możecie zobaczyć kolejne takie doniesienie, opublikowane przez Komendę Powiatową Policji w Międzyrzeczu. Jego głównym bohaterem jest kierowca ciężarówki z Białorusi, który przekroczył na alkomacie… 3 promile alkoholu!

Do zdarzenia doszło we wtorek 13 czerwca ok. godz. 16:00 na obwodnicy Międzyrzecza. Kierowcy powiadomili policjantów, że po drodze ekspresowej S-3 w kierunku Gorzowa Wlkp. porusza się ciężarówka, której kierujący jest najprawdopodobniej nietrzeźwy. Według zgłoszenia kierowców, samochód przed nimi jechał całą szerokością drogi, tzw. zygzakiem i wykonywał niebezpieczne manewry. W trakcie dojazdu policjantów na miejsce kierowcy poinformowali, że udało się im zablokować pędzący pojazd swoimi ciężarówkami i bezpiecznie zatrzymać go, oraz uniemożliwić dalszą jazdę odbierając kluczyki kierowcy. Mężczyzna podczas interwencji był rozkojarzony, nie rozumiał wydawanych do niego poleceń, czuć było od niego woń alkoholu i z trudem utrzymywał się na nogach. Po zbadaniu trzeźwości, okazało się, że mężczyzna ma ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

Kierowcy, którzy przerwali szaleńczą jazdę nietrzeźwego mężczyzny przyznali, że zdecydowali się, aby wspólnie zatrzymać samochód, ponieważ z oznaczeń na naczepie wynikało, że może on przewozić niebezpieczne materiały i może stworzyć ogromne zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Porozumiewali się ze sobą za pomocą radia samochodowego i po kilku próbach udało im się zatrzymać niebezpieczne auto na węźle zachodnim Międzyrzecza. 52-letni obywatel Białorusi został zatrzymany. Odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. rs7 napisał(a):

  No to beda mieli co teraz na Garbsenie opowiadac! Opowiesciom nie bedzie konca!!!! Jak jeden z drugim omalo nie zgineli ratujac swiat! James Bond to przy nich pikus 😉

 2. Dawid napisał(a):

  Jesteś ignorantem i do tego tchórzem. Brawo panowie pogratulować odwagi i zgrania, nie ma litości dla takich debili.

 3. Cris napisał(a):

  Nie Radia Samochodowego Lecz Chyba Autorowi Chodziło O CB Radio

  • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

   Jak zaznaczyłem na wstępie, to komentarz napisany przez policję. Z różnych względów wolałem w niego nie ingerować 😉

 4. mariusz napisał(a):

  dwa lata???
  kpina

 5. kitty napisał(a):

  Hm…Zastanawiające,ze po weekendowych balangach trafiają się tacy wirtuozi,ktorzy za przyzwoleniem kompanów od butelczyny,wsiadają za stery i wioooooooooo proszę do przodu.Czyżby bohaterstwo miało tylko jedno oblicze…?

Odpowiedz