OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 15 Luty, 2017

Miał ponad 3 promile alkoholu i prowadził Volvo FM – film prezentuje jego śmiercionośne wyczyny

Powyżej: nagranie wykonane przez mężczyznę dzwoniącego na policję

Informacja, którą opublikowali wczoraj policjanci KWP z Katowic, wprost nie mieści się w głowie. 43-letni “kierowca zawodowy” ruszył w trasę mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu, najpierw cudem unikając wypadków na dwujezdniowej “jedynce” pod Siewierzem, a następnie wjeżdżając na wąskie drogi niskiej kategorii, pędząc po nich z duża prędkością. O wszystkim opowiada poniższy komunikat:

Dzięki pomocy 39-letniego katowiczanina w ręce będzińskich stróżów prawa wpadł pijany kierowca ciężarowego volvo. Świadek nie tylko przekazał informacje o podejrzanie zachowującej się na drodze ciężarówce, ale zdeterminowany ruszył za ciężarówką, pomagając w namierzeniu go policjantom. 43-letni zawodowy kierowca stracił już prawo jazdy. Jak wykazało badanie, mknął on po będzińskich drogach, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Na dużą pochwałę zasługuje postawa 39-letniego mieszkańca Katowic. Mężczyzna zauważył w pobliżu Siewierza podejrzanie zachowującego się kierowcę ciężarówki. Kierowany przez niego pojazd ze sporą prędkością wyprzedzał inne samochody, niejednokrotnie również zajeżdżając im drogę. Chwilami kierowca wykonywał bardzo gwałtowne ruchy kierownicą, poruszając się przy okazji tzw. wężykiem.

Podejrzenia dotyczące stanu trzeźwości kierowcy ciężarówki kazały 39-latkowi powiadomić o zdarzeniu oficera dyżurnego będzińskiej Policji. Katowiczanin nie ograniczył się jednak wyłącznie do telefonu. Zdeterminowany ruszył za ciężarowym Volvo, przekazując na bieżąco policjantom informacje o jego położeniu.

Bez wątpienia 43-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego zorientował się, że jest obserwowany i próbował uciec, zjeżdżając z DK-86 i klucząc po mniej uczęszczanych drogach powiatowych. Amatorowi jazdy na podwójnym gazie nie udało się jednak uciec. Dzięki postawie 39-latka policjanci zatrzymali pijanego kierowcę w będzińskiej dzielnicy Grodziec. Jak wykazało badanie, w organizmie mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu.

Dalszym losem 43-latka zajmie się teraz prokurator i sąd. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Grozi mu również kara 2 lat więzienia.

Ten wpis ma 22 komentarzy

 1. Vormvood napisał(a):

  Prowadził lepiej niż 90% na trzeźwo 🙂

 2. kierowca napisał(a):

  Ale awaryjne przed korkiem wlaczyl,czyli jeszcze kontaktowal:-)

 3. Damian_NO napisał(a):

  Trzeba eliminować patologię z dróg. Wczoraj pierwszy raz jak jeżdżę zadzwoniłem na policję na gościa, który wyprzedzając zmusił mnie do ucieczki na pas awaryjny. Chciał uniknąć czołowego zderzenia. Byłem tak wściekły, że wybrałem 112(997 nie odpowiadał) i podałem dyspozytorowi info jakie to auto i początek numerów. Było to na obowdnicy Bydgoszczy. Gość zjechał potem na DK 15. Przed Gniewkowem zatrzymali jegomościa. Ja też się zatrzymałem i wyjaśniłem panom z drogówki co zaszło. 250zl dostał. O punktach nie słyszałem. Typek nawet nie protestował. Wiem, że podpieprzanie to czyn mało chwalebny, ale za takie manewry należy się lep w ryj lub mandat.

 4. maly napisał(a):

  Ale na przejsciu nie wyprzedzał i dobrze jechał widać ze kierowca a nie posiadacz kat C

 5. pulass napisał(a):

  droge na pamięć znał dlatego mu dobrze szło,przelot pod wiaduktem to “formalość”

 6. vroom napisał(a):

  Tam było 2.5m!!!!!!! Jak on tego dokonał, je..ny!!! 😀

 7. kitty napisał(a):

  Nagrywający,niech teraz sam się zgłosi na policje i poprosi o ukaranie mandatem karnym za przekraczanie prędkości i używanie telefonu podczas jazdy.

  • Damian_NO napisał(a):

   W wielu rzeczach można się z Tobą zgadzać i w wielu nie. Przy tym co teraz napisałeś należy jedynie współczuć…

   • Damian_NO napisał(a):

    Po drugie telefon/kamerka jest w jednej pozycji, więc wytęż szare komórki i wywnioskuj, że jest to na jakimś uchwycie. Natomiast jak udało Ci się wyliczyć jego prędkość to zupełnie nie wiem, ale chętnie się dowiem.

  • Hellmut napisał(a):

   Przeczytaj sobie art. 26 Kodeksu Karnego, dowiedz się, czym jest kontratyp w postaci stanu wyższej konieczności a dopiero potem odsyłaj kierowcę na policję.

 8. andrzej napisał(a):

  Swoją drogą,ciekawe że w pewnym momencie przejeżdża ciężarówką wyższą niż 3.5 m zapewne pod wiaduktem który wg oznaczenia ma 2.5 m…

 9. mario napisał(a):

  Zawodowiec. Nie jeden po trzeżwemu tak nie pojedzie . I tu go nie bronie.

 10. Ajsik napisał(a):

  Damina_NO brawo za odwage cywilną, trzeba tepic takie zachowania.

 11. Użytkownik1 napisał(a):

  no jak na 3 promila to jechał lepiej niż nie jeden młody nowy kierowca siadający pierwszy raz za stery bolida wielkiej wagi 🙂

 12. Hmm napisał(a):

  Damian_No to raczej powinno być Damian_ORMO czasami wystarczy odjąć trochę gazu i poprostu puścić delikwenta . Kiedyś jeden drugiemu zjechał i nie było problemu a teraz to się na Policję zdzwoni.

  • Damian_NO napisał(a):

   Może jeszcze czerwony dywan miałem mu rozłożyć? Można delikwenta puścić, owszem. Tylko, że można go puścić jak się go widzi, lub się chociaż człowiek spodziewa, że będzie wyprzedzany. W mojej sytuacji gość zrobił taki manewr, że prawie mnie uderzył w lewy narożnik uciekając przed czołówka. Oczywiście kolega Hmm skwitował by to na radiu ” nie ma problemu kolego, szerokości, bayo, buzi dupci”. Jeszcze dodaj, że na Rosji nie takie rzeczy się dzieją, bo to ważny argument. Ja mam dla kogo wracać do domu i będę tępił takie zachowanie w każdy sposób.

 13. Argi napisał(a):

  Jak czytam komentarze w stylu ” lepiej jedzie po pijaki niż ….” to mi się k…a słabo robi.
  Wy to poważnie piszecie? Naprawdę? Właśnie tak to sobie tłumaczy większość naj..ych “zawodowców”, którzy potem zabijają niewinnych ludzi. A cała wieś bije brawo, jak to Kazik pięknie po “litrze na ryj umi jeździć”.
  A co do postawy nagrywającego – całkiem możliwe, że uratował komuś życie. Może nie tego dnia, może następnego, może za rok….

  • Sesek napisał(a):

   Delikates jesteś jak na widok słów robi Ci się słabo. Mi sie słabo robi widząc takich ludzi co na widok napisu mdleją. Pokaż tych zabitych przez “zawodowców” a jak nie znasz to nie piedrol farmazonów bo najczęściej zabijają po trzeźwemu dobrymi samochodami przy dobrej pogodzie. Jaki wniosek? Chociaż to raczej za trudne dla Ciebie

 14. Sesek napisał(a):

  Można o dane “nagrywacza”? Zrzucimy sie mu na lepszy sprzęt co by nie musiał rąk fatygować a i podziękowań za “obywatelskie” zachowanie nie zabraknie. Szkoda by taki “prawilny” marniał za kierownicą. Ministrowi sprawiedliwości go zgłosić na zastępcę;) A co? Wart tego jak żaden z nas.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.