Miał ponad 2 promile alkoholu za kierownicą ciężarówki do nauki jazdy, odbywając kurs na kategorię C

man_tgl_prawo_jazdy_tarnow

Wsiadanie za kierownicę ciężarówki z ponad 2 promilami alkoholu we krwi to rzecz porównywalna z wręczeniem komuś odbezpieczonej broni. Co można więc pomyśleć o człowieku, który nie tylko postanowił kierować ciężarówką w stanie kompletnej nietrzeźwości, ale także robił to z literką „L” na kabinie, będąc kursantem nauki jazdy? Zobaczcie, opowiada o tym poniższy komunikat KMP w Tarnowie:

Brak wyobraźni, skrajna nieodpowiedzialność czy może głupota kierowała czterdziestolatkiem, mieszkańcem powiatu dąbrowskiego, który w piątek w samo południe wsiadł do samochodu jako kursant.

Mężczyzna stawił się w wyznaczonym dniu i miejscu jako kursant podnoszący swoje kwalifikacje zawodowe na prawo jazdy kategorii C w jednym z ośrodków szkolenia kierowców w Tarnowie. Nic nie wskazywało na to, że jest nietrzeźwy. Wsiadł za kierownicę samochodu i wyjechał podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe na drogi w rejonie tarnowskim. Kontrola policyjna, dmuchanie w alkomat i zarówno instruktor jak i policjanci z niedowierzaniem patrzyli na uzyskany wynik … ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany i nie kontynuował dalszej jazdy.

W myśl nowych przepisów kierowca odpowie przed Sądem za jazdę pod wpływem alkoholu. Tu ustawodawca jest bezwzględny. Nie krócej niż 3 lata zakaz prowadzenia pojazdów, nawiązka w wysokości 5 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej oraz grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum.

Zdjęcie policjanci dołączyli do komunikatu.