transfactor3665
Opublikowane 6 Czerwiec, 2017

Miał 2,4 promila alkoholu i jechał autostradą A4 pod prąd – 43-letni Ukrainiec “nie wiedział jak to się stało”

autostrada_a2_ciezarowka_jechala_pod_prad

Poniżej zamieszczam komunikat opublikowany przez policjantów z Legnicy. Opowiada on o ukraińskim kierowcy ciężarówki, który był nie tylko kompletnie pijany, ale także próbował pokonać autostradę A4 jadąc “pod prąd”:

W niedzielę o godzinie 02:45, patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał zgłoszenie od Oficera Dyżurnego o tym, że autostradą A4 od strony Zgorzelca w kierunku Legnicy jedzie „pod prąd” kierowca pojazdu ciężarowego. Policjanci natychmiast ruszyli za tym samochodem, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Dzięki temu szybko udało się zatrzymać kierującego i zwrócić uwagę prawidłowo jadących kierowców, na niebezpieczeństwo jakie stworzył. Szybka reakcja policjantów pozwoliła uniknąć tragedii do jakiej mogło dojść. 43-letni obywatel Ukrainy tłumaczył policjantom, że nie wiedział jak to się stało, że wjechał na A4 pod prąd.

Policjanci zauważyli, że mężczyzna ma problem z utrzymaniem równowagi, a podczas rozmowy wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Wobec powyższego chcieli na miejscu przebadać kierowcę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna był na tyle pijany, że nie mógł wydmuchać wystarczającej ilości powietrza na alkomacie. Funkcjonariusze Wydziału Drogowego legnickiej komendy przewieźli 43-latka na Komisariat Policji w Chojnowie, gdzie jeszcze raz poddano go badaniu alkomatem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, na którym wydmuchał blisko 2,4 promila alkoholu.

Samochód usunięto z drogi, a kierującemu zatrzymano prawo jazdy. Policjanci z Komisariatu w Chojnowie prowadzą w jego sprawie postępowanie dotyczące sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz jazdę w stanie nietrzeźwości.

Zdjęcie nie przedstawia zatrzymanej ciężarówki.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 10 komentarzy

 1. Kierowca napisał(a):

  2.45 w nocy i ciężarówka jadąca w biały dzień? Czy to tylko zdjęcie poglądowe?

 2. Polak2 napisał(a):

  Zesłał go z powrotem do tej upadły. Jak banderowiec nie umie się zachować to go wy…. i zabrać ze sobą połowę Ukrainy która należy do polski!!!! Wooooon szoszony!!!!

 3. Kierowca napisał(a):

  No tera rzech widziol

 4. kitty napisał(a):

  @Polak 2
  Niemiec wykupił wszystkie krzywdy drobnymi markami i euro,więc jest jak przyjaciel???

  • smunco napisał(a):

   Niemiec zawsze będzie naszym wrogiem ale on jednak nie panoszy się aż tak po naszym podwórku! Szoszonowi zabiorą prawko to za 300Eur kupi sobie w kiosku nowe! Powinni dorzucić mu dożywotni zakaz wjazdu do naszego kraju!!!!

 5. raptownywaldek napisał(a):

  Polscy kiero teź chlają na Eu i też powinni im dawać doźywotni zakaz wjazdu??

Odpowiedz