OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 5 Listopad, 2018

Miał 0,69 promila i zignorował świąteczny zakaz ruchu ciężarówek – rosyjski kierowca wpadł 1 listopada

Polski przewoźnik oraz jego rosyjski kierowca wykazali się sporą “odwagą”. Ciężarówka jechała drogą krajową w czasie świątecznych zakazów ruchu, natomiast kierowca był pijany, mając 0,69 promila alkoholu. I to przed południem, więc kierowca albo pił od rana, albo dzień wcześniej wlewał w siebie za dwóch.

Oto komunikat  WITD Wrocław:

Przed południem 1 listopada 2018 r. w Jeleniowie (droga krajowa nr 8, powiat kłodzki) patrol składający się z inspektora transportu drogowego i funkcjonariusza Policji zatrzymał do kontroli pojazd ciężarowy, którym polski przewoźnik realizował międzynarodowy transport drogowy. Kontrola miała związek z egzekwowaniem przepisów o zakazie ruchu niektórych pojazdów w dniu świątecznym.

W trakcie kontroli funkcjonariusze powzięli wątpliwość co do stanu psychofizycznego kierowcy, od którego czuć było wyraźną woń alkoholu. Kierowca (obywatel Federacji Rosyjskiej) był nerwowy, miał problemy z koncentracją, z opóźnieniem reagował na polecenia wydawane przez kontrolujących.

Mając na względzie stwierdzoną sytuację, kierującego poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Pomiar wykazał 0,33 mg/l w wydychanym powietrzu, co w przeliczeniu daje wynik 0,69 ‰ (promila).

Dalsze czynności kontrolne wykazały, iż kierowca poruszał się pojazdem po drodze publicznej pomimo obowiązywania zakazu ruchu w dzień świąteczny.

W oparciu o art. 178a§1 KK, kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto, Sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

W związku ze stwierdzeniem przestępstwa dalsze czynności w sprawie prowadzić będzie Policja. W zakresie niezastosowania się przez kierującego do okresowego zakazu ruchu wszczęte zostanie administracyjne postępowanie wyjaśniające w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. Jeżdżę u Niemca napisał(a):

  Francepol czy jak to się zwie. Hehe niezła reklama ja to tylko samych szoszonow od nich widzę na szwajcari masakra co za firma

  • Dzak napisał(a):

   Wstydź siee że pracujesz dla tych niemieckich psów!

   • Harcerz napisał(a):

    A niby czego ma się wstydzić? Ze zarabia dobre pieniądze ( czyli podstawa bo dieta to nie zarobek) a jak ma dobrego pracodawcę takie jakiego ja mam to pracuje się normalnie bez stresowo i na wszystko jest czas i można w domu posiedzieć.

    • Jeżdżę u Niemca napisał(a):

     Kto pracuje ten wie lepsze pieniążki i wszystko co dzień 11h palzy albo i więcej 0 stresu w pracy piątek w domu 15 jeszcze w tygodniu przejeżdżam przez dom bo tutaj wynajmuje wstydzić to wy się możecie że pracujecie za granicą całe miesiące a zarabiacie w PLN i dorabiacie tych pseudo biznesmenów w gumofilcach

     • 13*60 R napisał(a):

      dziad u niemca – Dobrze ,że możesz sobie tu popisać i odreagować.
      Chciałbym widzieć w twojej firmie wypłatę oryginalnego kierowcy niemieckiego i twoją ….polski filipińczyku.
      Jedno od drugiego stoi zapewne dość daleko więc nie masz się czym szczycić.

 2. hugo napisał(a):

  Polskie cwaniactwo i dziadostwo transportowe to już jest w odsłonach całego świata. Za niedługo Marsjan będą zatrudniać.

 3. Wojtas napisał(a):

  Pytanie w którym kierunku jechał? Bo jak wracał z zagranicy to go zakaz chyba nie dotyczył?

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.