Mercedes zapezentował nowego Sprintera 4×4 – profesjonalnie, bez żadnych bulwarów

Od jakiegoś czasu w państwowej telewizji aż roi się od znanego, polskiego chodziarza, którzy zachwala zalety nowego Suzuki SX4, jako samochodu dla „aktywnych”. Tak to bowiem już od kilku lat jest, że podniesiony i obklejony plastikami samochód od razu staje się propozycją dla poszukiwaczy wyzwań i miłośników wyskoczenia w głębokie Bieszczady, oczywiście w piątkowy wieczór. Nie ważne, że nowym Suzuki będą jeździły oczywiście mieszczuchy, które w piątkowy wieczór mogą wyskoczyć co najwyżej na nadmorski bulwar lub zakupy do Piotra i Pawła, jest to samochód dla „aktywnych” i koniec, kropka!

mercedes_sprinter_4x4_04 mercedes_sprinter_4x4_05 mercedes_sprinter_4x4_06

 

 

 

 

 

Do bezsensownej mody na „bulwarowe” terenówki odwołał się ostatnio Mercedes, który kilka dni temu zaprezentował czteronapędowe wydanie nowego Sprintera. PR-owcy niemieckiej marki napisali w informacji prasowej, że to samochód „for professionals rather than the boulevard” (ang. raczej dla profesjonalistów niż na bulwar). Dowodzić tego ma na przykład obecność profesjonalnych dodatków – Sprinter może mieć teraz nie tylko dołączany napęd przedniej osi, lecz także system ułatwiający zjazd ze wzniesienia oraz reduktor skracający przełożenie o 42%. Sprinter 4×4 wyróżnia się ponadto podwyższonym zawieszeniem, o 110 mm przy przedniej osi oraz 80 mm przy osi tylnej. Dzięki temu kąt natarcia pojazdu ma być o 20% większy niż w przypadku modelu konwencjonalnego.

mercedes_sprinter_4x4_03 mercedes_sprinter_4x4_02 mercedes_sprinter_4x4_01

 

 

 

 

 

Co ważne, wprowadzenie wszystkich tych zmian poszło w parze ze zwiększeniem masy o około 120 kg, co w nieznaczny sposób zmniejsza możliwości przewozowe pojazdu. Jeśli natomiast chodzi o spalanie, Mercedes obiecuje wzrost zużycia paliwa o od 0,4 do 0,8 l/100 km, co również jest wartością w pełni akceptowalną. Napęd nowego Sprintera 4×4 stanowią oczywiście jednostki spełniające normy czystości spalin Euro 6, o mocy od 129 do 190 KM.