OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 12 Maj, 2019

Mercedes Vario jako ciągnik w parze z pełnowymiarowym silosem – to transport między fabryką a lakiernią

Mercedesy Vario były pojazdami wyjątkowo dzielnymi i zdolnymi do wykonywania naprawdę ciężkich zadań. Vario w formie ciągnika siodłowego może jednak wzbudzać ogromne zaskoczenie.

Tę nietypową scenę uwiecznił na zdjęciach Czytelnik Marcin. Na niemieckiej autostradzie spotkał on ciągnik siodłowy na bazie Mercedesa Vario, połączony z fabrycznie nową naczepą typu silos. Ta ostatnia była wyposażona w koła na tylko jednej osi i wyglądała na całkowicie pozbawioną lakieru.

Trzy lata temu, w artykule dostępnym tutaj, wyjaśniałem na czym polegają transporty tego typu. Wówczas jednak za przykład służyło Iveco Daily, a nie widoczny powyżej Mercedes Vario. Takich brązowo-żółtych ciągników może więc być więcej, podobnie jak wykonywanych przy ich udziale przewozów.

Opisywane transporty odbywają się na autostradzie A1 między Bremen a Osnabrückiem, łącząc fabrykę naczep oraz jej zakład lakierniczy. Naczepy przewożone są w niekompletnym stanie, by ograniczyć w ten sposób ich masę. Brak czterech kół ogranicza też opory toczenia, a w efekcie z silosami dają sobie radę także bardzo małe ciągniki.