Mercedes Sprinter z naczepą dla MWM Transport-Spedycja – lekki zestaw będzie jeździł do Szwajcarii

Firma MWM Transport-Spedycja pochwaliła się bardzo ciekawym zestawem do transportu międzynarodowego. Jest to Mercedes-Benz Sprinter, którego stęszewska firma zabudowująca Konar zamieniła w ciągnik siodłowy z naczepą.

Podobnie jak wiele innych zestawów od tego przewoźnika, pomarańczowy Sprinter będzie jeździł do Szwajcarii, przewożąc lekkie ładunki. Stąd też decyzja o zamówieniu zestawu na kategorię B+E, oferującego bardzo dużą przestrzeń ładunkową przy niskich kosztach eksploatacji. Naczepa ma tutaj dokładnie 820 cm długości, 242 cm szerokości oraz 250 cm wysokości załadunku. Ponadto samochód oraz naczepę doposażono w poduszki powietrzne, umożliwiające podniesienie zestawu do wysokości zwykłej rampy. DMC całości to natomiast 7490 kg.

Sam Sprinter posiada 195-konny silnik V6, o pojemności 3 litrów. Jest to więc najmocniejsza oferta z gamy, która powinna zapewnić wystarczającą dynamikę. Mamy tutaj też kabinę sypialną firma Spojkar, umiejscowioną za fotelami. Oferuje ona dwa łóżka, liczne schowki, a nawet miejsce na lodówkę. Jak natomiast sprawdzi się to w praktyce? Tego powinniśmy dowiedzieć się już wkrótce. Jestem bowiem w kontakcie z Czytelnikiem Adrianem, który ma jeździć tą ciężarówką na co dzień i obiecał zdać stosowną relację.

Na koniec dodam, że auta dostawcze z naczepami to w Szwajcarii popularne rozwiązanie.

Zdjęcia z Facebooka firmy MWM Transport-Spedycja: