rekrutuj 40ton665
Opublikowane 15 Grudzień, 2014

Mercedes przygotowuje się do ofensywy z modelem Sprinter – rozwód z VW coraz bliżej

mercedes_sprinter_fabryka

Od dobrych kilkunastu lat Mercedes-Benz oraz Volkswagen współpracują przy produkcji dużych samochodów dostawczych. Zarówno model LT drugiej generacji, jak i Crafter były zaprojektowane, a następnie produkowane przez firmę spod znaku gwiazdy, zaś Volkswagen dostarczał do nich tylko własne silniki, a także odpowiadał za design przedniej części nadwozia. Małżeństwo Mercedesa i Volkswagena czeka teraz jednak wielki rozwód, do którego obie marki gruntownie się przygotowują.

O przygotowaniach Volkswagena chyba każdy w Polsce słyszał – Niemcy budują pod Wrześnią nową fabrykę, która od jesieni 2016 roku będzie wytwarzała nową generację modelu Crafter. Co natomiast z samym “Mercem”? Ten swoje plany na przyszłość podał do oficjalnej wiadomości dopiero teraz.

Mercedes planuje ogromne zmiany w fabryce w Düsseldorfie, która odpowiada właśnie za produkcję Sprintera. W zatrudniający 6,5 tys. osób zakład wpompowane zostaną miliony euro, czyniąc go obiektem wyjątkowo nowoczesnym. Będzie on tak bardzo nowoczesny, że przed końcem 2020 roku ograniczona będzie musiała zostać ilość pracowników, zmniejszając się o aż 650 osób. Wszystko po to, żeby Düsseldorf stał się prawdziwą potęgą jeśli chodzi o produkcję aut dostawczych, co ściśle związane jest z planami Mercedesami odnośnie modelu Sprinter. Kiedy informował on bowiem o zrezygnowaniu ze współpracy z Volkswagenem, głównym powodem była chęć wzmocnienia pozycji Sprintera na europejskim rynku, a także znacznie zwiększenie jego produkcji.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 3 komentarzy

 1. MarianCNG napisał(a):

  Przydały by się nowe silniki zasilane metanem o większej pojemności do 3.0 L i do 200 KM 🙂
  No i z mniejszym spalaniem gazu CNG 🙂

 2. Demon75 napisał(a):

  Dobrze, fajnie, ale od jakichś 2 lat krąży informacja, że nowy Sprinter będzie Masterem “z innym przodem”, podobnie jak to się aktualnie dzieje z Kangoo/Citan. Stąd w Masterach niedługo pojawi się np.napęd na 4 koła prosto ze Sprintera.

 3. e36bokiem napisał(a):

  demon, prędzej to master będzie miał prżód sprintera a nie master

Odpowiedz