OFERTY PRACYKONTAKT
Opublikowane 22 Październik, 2018

Mercedes pokazał Actrosa i Arocsa w nowej wersji Euro 3, czyli co oferuje się klientom w Nigerii

Źródło zdjęcia z premiery: autoreportafrica.com

Z polskiego punktu widzenia, nigeryjska premiera nowej ciężarówki nie jest niczym istotnym. Gdy jednak zapoznałem się z przedmiotem tej premiery, postanowiłem tę ciekawostkę zaprezentować.

W minioną sobotę w Nigerii zadebiutowała nowa generacja Mercedesa Actrosa. Do przeszłości odszedł model MP3, dotychczas będący podstawą lokalnej oferty. Zastąpił go natomiast model MP4, który w Europie znamy już od sześciu lat. Nigeryjczykom zaprezentowano też model Arocs, który dotychczas w ogóle nie był tam dostępny.

Myśląc o Actrosie MP4 oraz Arocsie, automatycznie przychodzi nam na myśl norma emisji spalin Euro 6 lub przynajmniej Euro 5. A jednak, samochody zaprezentowane w sobotę w Nigerii otrzymały silniki zgodne z normami Euro 3. Są to rzędowe jednostki o sześciu cylindrach, które pozbawiono wymaganego w Europie, ekologicznego osprzętu.

Co też ciekawe, nigeryjskie Mercedesy już w standardzie otrzymają skrzynię biegów PowerShift 3. Przekładnia ta określana jest w Afryce jako wielka nowość, mająca znacząco zwiększyć komfort jazdy oraz wydajność pracy. Tymczasem w Europie PowerShift 3 jest w użytku już szósty rok, a kierowcy coraz głośniej domagają się jego modernizacji.

A na koniec dodam, że do nigeryjskiej oferty trafi także najwyższa kabina GigaSpace. Jest to o tyle ciekawe, że wielu producentów nie wprowadza do afrykańskich ofert  największych kabin, nie dostrzegając na nie wystarczającego zapotrzebowania.

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. Rumek napisał(a):

  choć nie musza fałszować wynikow emisji spalin. Z 2 strony… czy Nigeria mieszka na innej planecie? Co z ociepleniem klimatu, który nam tsk niemcy wmawiają? Gdzie ich sumienie produkowac i sprzedawc takiego truciciela? Czy jednak jak kasa w niemieckim budżecie sie znajduje to juz jest wszystko dobrze? Dziwny naród, albo glupi Polak ten co im wierzy

 2. kajos napisał(a):

  nie czepiaj sie niemaszkow
  tam w afryce ropa leci kanalami w ziemi jak u nas woda,pala plastiki zeby wydobyc metale itp.

 3. Taki jeden napisał(a):

  Ja myślę że to chodzi o dostępność AdBlue

 4. kris napisał(a):

  Ciekawe czy dałoby się sprowadzić takie Merca do Polski? Mi nie trzeba euro 6

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.