OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 30 Styczeń, 2017

Mercedes NG 2236 z 1986, służący niegdyś w Pekaesie i wystawiony za dosyć abstrakcyjne 70 tys. złotych

mercedes_ng_pekaes_otomoto_70_tysiecy

Powyżej: zrzut ekranu z obecnego ogłoszenia

31-letni Mercedes, wyjątkowo dobrze zachowany, choć nadal nie będący w stanie “zabytkowym”, a obok niego cena 70 tys. złotych – ogłoszenie, które od kilku dni można oglądać na serwisie Otomoto.pl, już na pierwszy rzut oka jest bardzo ciekawe. Kiedy jednak przyjrzymy mu się bliżej, zdamy sobie sprawę, że historia tego egzemplarza może być podwójnie ciekawa.

Po pierwsze, najprawdopodobniej mamy tutaj do czynienia z ciężarówką, która w przeszłości pracowała w firmie Pekaes Warszawa. Polski przewoźnik międzynarodowy miał bowiem w swojej flocie większą ilość takich Mercedesów NG 2236, masowo wysyłając je w trasy na Bliski Wschód. Stąd też obecność na dachu klimatyzatora, czy wyprowadzony wysoko do góry wlot powietrza, identyczny jak w ciężarówkach Pekaesu.

Poniżej: wspomnienie sprzed ćwierć wieku

pekaes_zemsta_hitlera

Po drugie zaś, w 2015 roku w polskich ogłoszeniach “wypłynął” identyczny Mercedes, z tak samo zdartym lakierem na lewym narożniku, z oznaczeniami tej samej firmy, z taką samą gwiazdą bez obręczy na masce, a nawet z takimi samymi naklejkami za przednią szybą. Jedyną różnicą była zupełnie inna zabudowa, a także przebieg wynoszący podobno 700 tys. km, zamiast 900 tys. z ogłoszenia obecnego. Zgadza się za to jeszcze rocznik oraz silnik, natomiast zmianę zabudowy pewnie dałoby się jakoś łatwo wytłumaczyć.

Poniżej: wspomnienie sprzed 2 lat

mercedes_2236_pekaes_olx

Jeśli więc mamy tutaj do czynienia z tym samym egzemplarzem, a jest to bardzo możliwe, jesteśmy świadkami niesamowitego przyrostu wartości. W 2015 roku ten sam lub taki sam pojazd wystawiano za niecałe 29 tys. złotych. Krótko później oferowano go już za 55 tys. złotych, natomiast teraz, niecałe 2 lata później, cena wynosi już tys. złotych. Rodzi się też pytanie ile za swojego Mercedesa weźmie w tej sytuacji firma z Gorzowa Wielkopolskiego, nieustannie eksploatująca model NG z Pekaesu na trasach krajowych i nawijająca na jego koła już piąty milion kilometrów (nagranie poniżej) 😉

Obecne ogłoszenie sprzedaży znajdziecie TUTAJ, a o tych z 2015 roku pisałem TUTAJ.

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. Szymański napisał(a):

  Może oferta skierowana jest bardziej do kolekcjonerów z Holandii, Niemiec, czy innych krajów zachodnich, wtedy cena jest w normie. U nas takich kolekcjonerów jest może kilku, lub nie ma ich wcale, bo opłaty zniechęcają do aut pow. 3,5t.

 2. trucking napisał(a):

  31 lat o tylko 900tyś km….?
  Oferta dla kolekcjonera, osobiście wiozłem kilka lat temu trzy Trabanty z Krakowa pod Lizbonę, załadunek na spedycji, rozładunek też, więc nie znam odbiorcy ani nadawcy, ale chłopaki na załadunku szeptali, że za te trzy Trampki spokojnie mógłbym fajne auto średniej klasy kupić, taką cenę ktoś zapłacił….
  Ile w tym prawdy nie wiem, ale maniaków nie brakuje 😉

 3. Don napisał(a):

  Myślę że na afryce taki towar staje się coraz cenniejszy 😀

 4. Kamil napisał(a):

  Mercedesa z filmiku bardzo często widuje w Szczecinie, niestety nigdy nie udało mi się go nagrać.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.