Mercedes musi zaproponować klientom bezpłatne przedłużenie leasingu o rok

Bezpłatne przedłużenie leasingu o rok, bez ponoszenia kosztów dodatkowej utraty wartości, z darmowym ubezpieczeniem OC i AC i bez żadnych opłat za aneks – oto zaskakująca propozycja, z którą mogą spotkać się wybrani użytkownicy Mercedesów Sprinterów.

Pisma z powyższą propozycją rozsyła do swoich klientów Mercedes-Benz Leasing Polska. Jest to odpowiedź na problemy z emisją spalin dotyczące 2,1-litrowych turbodiesli. Jak się okazało, silniki te nie spełniają wszystkich stawianych przed nimi norm. Teraz, gdy sprawa ta wyszła na jaw, Mercedes-Benz musi przeprowadzić wielką akcję serwisową. Będzie ona polegała na zmianie oprogramowania.

Mercedes-Benz zawarł przy tym porozumienie z niemieckim Ministerstwem Transportu i Federalnym Urzędem Transportu Samochodowego. Jednym z jego ustaleń jest konieczność ograniczenia sprzedaży pojazdów, które podlegają akcji serwisowej i będą czekały na zmianę oprogramowania. Dlatego też firma musi ograniczyć liczbę poleasingowych wykupów, przesuwając je o rok.

Dzięki uprzejmości Czytelników, otrzymałem do wglądu pismo rozsyłane przez Mercedes-Benz Leasing Polska. Jest to konkretna propozycja przedłużenia leasingu, obejmująca pięć poniższych punktów:

– wydłużenie umowy o 12 miesięcy;
– brak kosztów finansowania Wartości Końcowej za okres wydłużenia;
– Wartość Końcowa nie ulega zmianie, chyba że życzą sobie Państwo ją rozbić na 12 rat;
– bezpłatne ubezpieczenie AC i OC na cały okres wydłużenia;
– brak opłat za sporządzenie aneksu wydłużającego umowę.

Co ważne, klient nie jest zmuszony do skorzystania z oferty. To jedynie propozycja, którą możemy zaakceptować lub nie. Podkreśla się też, że dokonanie jakichkolwiek zmian w umowie możliwe jest jedynie w sytuacji, gdy na kliencie nie ciążą żadne zaległości.

Sam Mercedes-Benz jak na razie nie wydał w tym temacie żadnego publicznego, ogólnoeuropejskiego komentarza. Gdy tylko coś takiego otrzymam, wrócę do tematu.