rekrutuj 40ton665
Opublikowane 19 Lipiec, 2017

Mercedes miał przez osiem lat manipulować testami emisji spalin – to wynik dziennikarskiego śledztwa

09__Sprinter_CDI_2009

Branżą motoryzacyjną może wstrząsnąć kolejny ekologiczny skandal. Koncern Daimler, a więc właściciel marki Mercedes-Benz, został bowiem oskarżony o manipulacje testami emisji spalin. Zarzuty te dotyczą zarówno z Europy, jak i ze Stanów Zjednoczonych i mowa w nich także o silnikach montowanych w autach dostawczych.

Cała sprawa wyszła na jaw przy dziennikarskim śledztwie, przeprowadzonym przez dziennik “Suddeutsche Zeitung” oraz telewizje WDR i NDR. Zebrano przy tym dokumenty, które mają udowadniać oszustwa w latach 2008-2016, dotyczące ponad miliona samochodów na rynek europejski i amerykańskich. Mowa tutaj o pojazdach, które miały na pokładzie silniki OM 642 oraz OM 651, czyli między innymi popularne 2.1 CDI oraz 3.0 CDI.

Na czym konkretnie miało polegać oszustwo? Podobnie jak w aferze Volkswagena, silniki miały mieć specjalny tryb pracy, włączający się po rozpoznaniu testu emisji spalin. W jego ramach samochód specjalnie ograniczał emisję tlenków azotu tylko na czas trwania testu, pozwalając tym samym pomyślnie przejść badanie.

Wspomniane dokumenty zostały już przekazane niemieckiej prokuraturze i sprawa zapewne znajdzie swój finał w sądzie.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 5 komentarzy

  1. Michal napisał(a):

    To jest bogactwo niemiec!nam sie wydaje ze nie mamy technologi ,myslimy ze oni sa lepsi ,a Niemcy sa oszustami! Wykonczyli inne koncerny niby czyms “lepszym” ale oszustwem w wynikach. Pewnie wiecej galezi gospodarki poprzez oszustwo wspielo sie na gore.

  2. Michal napisał(a):

    VW , AUDI , MERCEDES ,
    pewnie zaniedlugo dolaczy OPEL, BMW, MAN , MERCEDES Truck. Bo pewnie we wszystkich sterownikami zajal sie BOSCH. BOSCH…kolejny klejnot niemieckiej technologii..

Odpowiedz