Mercedes-Benz z nagrodą za świetną sprzedaż – Polska jest druga pod względem wzrostu popytu

mercedes_atego_euro6_823_test_40ton_01

Polskie firmy ewidentnie polubiły ciężarówki marki Mercedes-Benz. Nasz kraj okazał się być bowiem nie tylko jednym z największych, ale także jednym z najlepiej rozwijających się rynków dla koncernu Daimler AG. W związku z tym, za świetne wyniki sprzedaży samochodów ciężarowych Mercedes-Benz, stuttgarcka centrala wyróżniła polskiego mportera prestiżową nagrodą.

Mowa tutaj o konkursie organizowanym co roku przez stuttgarcką centralę Daimler AG. Biorą w nim udział krajowi importerzy samochodów ciężarowych Mercedes-Benz, a ze względu na zróżnicowanie rynków pod względem ich wielkości i dynamiki, wyznacznikiem rankingu są wzrosty sprzedaży pojazdów i części zamiennych w stosunku do zakładanych planów. Polski importer – Mercedes-Benz Polska – otrzymał drugie miejsce, plasując się między przedstawicielstwem szwedzkim a austriackim. A wszystko dlatego, że w 2014 roku Mercedes-Benz po raz pierwszy został u nas liderem rynku ciężarowego, uzyskując udziały przekraczające 18% i sprzedaż ponad 3 000 pojazdów.

– Od lat jesteśmy jednym z najważniejszych rynków zbytu samochodów ciężarowych Mercedes-Benz – tłumaczy odbierający nagrodę Przemysław Rajewski, Dyrektor Zarządzający Mercedes-Benz Trucks. – Polska jest czwartym największym rynkiem w Europie, a na świecie – dziewiątym. Rywalizujemy tu z takimi gospodarkami jak Chiny. Szczególnie cieszy nas, że wzrost sprzedaży i udziałów udało się osiągnąć mimo ogólnego kurczenia się rynku w Europie.