Mercedes-Benz wyprzedaje demonstracyjne Eco-Bestie – ich miejsce zajmą auta z logo Fuel Duel

mercedes_atego_euro6_823_test_40ton_10

Wraz z początkiem obowiązywania w Unii Europejskiej norm emisji spalin Euro 6, Mercedes-Benz wprowadził na polskie drogi całą serię ciężarówek o nazwie Eco-BESTia. Były to pojazdy demonstracyjne, które miały przekonywać potencjalnych użytkowników do zalet ciężarówek najnowszej generacji, a także uczestniczyć w rozmaitych testach i wydarzeniach. Teraz jednak Eco-BESTie kończą swoją pokazową karierę, będąc wystawianym na sprzedaż.

Dealerzy wyprzedają te pojazdy jako maszyny używane, mające jednak bardzo niskie przebiegi, a jednocześnie niezłe wyposażenie. Co ważne, mowa tutaj nie tylko o różnego rodzaju Actrosach, lecz także o Atego, w tym o egzemplarzu 823, który prezentowałem w listopadzie w dziale Testy. Ogólnie rzecz biorąc może być to ciekawa alternatywa dla egzemplarzy fabrycznie nowych. Osoby zainteresowane zakupem takiej Eco-BESTii mogą kontaktować się z lokalnymi punktami sprzedażowymi Mercedes-Benz.

Zamiast Eco-BESTii mamy teraz oglądać na drogach więcej nowych Mercedesów Actrosów z logo akcji Fuel Duel, która obecna jest w całej Europie. W jej ramach przewoźnik może otrzymać na około 2-3 tygodnie nowego Actrosa, którym będzie wykonywał najzwyklejsze zadania transportowe. W tym czasie, dzięki danym z systemu FleetBoard, ciężarówka ma udowodnić, że jest tańsza w eksploatacji niż jej konkurencja.

mercedes_actros_fuelduel