Mercedes-Benz Vario 614D zarejestrowany na 3,5 tony, czyli uszanowanko dla pana diagnosty

mercedes_vario_rejestracja_3,5_tony_witd_lublin_5

To już jest naprawdę kpina ze strony diagnosty – jakiś uprzejmy znajomy znajomego zapewne dostał pół litra, albo i więcej, po czym zarejestrował na samochód o DMC 3490 kg… Mercedesa Vario 614D z windą i kontenerową zabudową, czyli konstrukcję, która w 3,5 tony zapewne ledwie mieści się na pusto. Zapraszam do lektury komunikatu WITD Lublin:

W dniu 30 kwietnia 2015 r. w godzinach porannych, na drodze krajowej nr 19 w m. Tchórzew, poddano kontroli samochód ciężarowy marki Mercedes-Benz. Zgodnie z okazanym dowodem rejestracyjnym dopuszczalna masa całkowita (masa własna pojazdu + dopuszczalna ładowność) tego pojazdy wynosiła 3490 kg. Pojazdem przewożono artykuły spożywcze z hurtowni zlokalizowanej w Międzyrzecu Podlaskim do okolicznych sklepów detalicznych. Dokonano ważenia pojazdu. Stwierdzono, że masa rzeczywista pojazdu z ładunkiem wyniosła 7950 kg, co oznacza przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej aż o 4460 kg. Kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz zakazano dalszej jazdy tak przeładowanym pojazdem. W niedługim czasie towar został przez pracowników firmy rozładowany na kilka mniejszych pojazdów.

mercedes_vario_rejestracja_3,5_tony_witd_lublin_2 mercedes_vario_rejestracja_3,5_tony_witd_lublin_1 mercedes_vario_rejestracja_3,5_tony_witd_lublin_3 mercedes_vario_rejestracja_3,5_tony_witd_lublin_4